עתירת משה קצב נדחתה: לא יצא לחופשה מהכלא בפסח

השופט אברהם טל קיבל את עמדת השב"ס, לפיה אין הצדקה לחרוג מהפקודות שמתירות חופשה כל חודשיים. הנשיא לשעבר כבר יצא לחופשה בפורים

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל
רויטל חובל

נשיא בית המשפט המחוזי מרכז, אברהם טל, דחה היום (חמישי) את העתירה שהגיש הנשיא לשעבר משה קצב, שהורשע באונס, כדי לאפשר לו לצאת לחופשה מהכלא בחג הפסח. הנימוק של שירות בתי הסוהר למניעת החופשה היא כי טרם חלפו 60 יום מאז חופשתו האחרונה של קצב, ופקודת השב"ס מאפשרת חופשה אחת לחודשיים.

הנשיא טל הסביר בהחלטתו כי קצב היה מודע לנהלים וחרף זאת בחר לצאת לחופשה במהלך חג הפורים ב–16 במארס. "אין לו אלא להלין על עצמו", כתב טל. באשר לבקשת קצב להתיר לו להקדים את מועד חופשתו בשל "נסיבות מיוחדות אחרות", כפי שמתירה פקודת שב"ס, ציינו בשירות כי "עניינו לא מעלה נסיבות מיוחדות וכי החלתו של הסעיף על קצב תפגע בעיקרון השוויון, במיוחד כלפי אסירים יהודים אחרים".

קצב יוצא מהכלא לחופשה, בספטמבר האחרוןצילום: מוטי מילרוד

הנשיא טל קיבל את עמדת השב"ס וכתב בהחלטתו כי "אין עניינו שונה מעניינו של כל אסיר יהודי, וודאי שומר מצוות כמו העותר, אשר עונה על כל הקריטריונים ליציאתי לחופשת פסח לבד מחלוף הזמן מאז חופשתו האחרונה, שמבקש לצאת לחופשה לחג הפסח ונענה בשלילה, מטעמים מוצדקים, כפי שנענה העותר. הוצאתו של העותר לחופשה בשל 'נסיבות מיוחדות אחרות' תפגע בעיקרון השוויון שבו על שב"ס לנהוג כלפי אסירים שנתוניהם הרלוונטיים זהים לנתוניו של העותר ואינני רואה כל הצדקה לפגוע בעיקרון זה במקרה שבפני".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ