נדב זקן: "אמא היתה חולה במחלת אהוד, היא סגדה לו בעיניים פקוחות"

בראיון ל"ידיעות אחרונות" מספר בנה של שולה זקן על הילדות בצל אולמרט, הרגעים הקשים במשפט ונקודת השבר: "אהוד מכר אותי"

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"הארץ"

נדב זקן, בנה של שולה, ראש לשכתו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, מספר הבוקר (שישי) בראיון ל"ידיעות אחרונות" מה גרם לאמו להעיד נגד מעסיקה לשעבר. "הבגידה של אהוד לא התחילה בהולילנד", אומר זקן, "כבר שבע שנים שאהוד מפנה לנו עורף... היא היתה שם כל השנים בשבילו וכשהיתה צריכה אותו בפעם הראשונה הוא לא מילא את חלקו".

לדבריו, אחד מרגעי השבר של אמו הגיע בהכרעת הדין בפרשת ראשונטורס בה זוכה אולמרט ואילו שולה זקן הורשעה. "אפילו אז אהוד לא אמר מלה חמה. ליוויתי אותה לכל הדיונים וראיתי איך היתה לה תמיד איזו השתוקקות אליו. אפילו העובדה שעל ספסל הנאשמים אסור היה לה להגיד לו שלום הציקה לה". זקן הוסיף כי "כשהתקבלה הכרעת הדין בפרשת טלנסקי, אהוד חיבק את עורכי הדין והמשפחה שלו, רק על אמא הוא פסח... האבסורד היה שהיא חייכה למרות שהיא הורשעה בפלילים. כי היא שמחה שהוא זוכה".

זקן מספר שאמו נשברה ונכנעה למשפחה שלחצה עליה להתחיל לחשוב על עצמה ולא על אולמרט. נקודת המפנה היתה ראיון שהעניק עורך דינו של אולמרט, רועי בלכר. "אחרי שבלכר טען בראיון שאמא מסרה גרסה שקרית בבית המשפט אני זוכר שאמא צלצלה לאהוד בבכי ושאלה אותו 'למה אהוד, למה?' והוא אמר 'לא יכול להיות, רועי לא יגיד דבר כזה'. ואמא בוכה 'ראיתי במו עיני, איך הוא קורא לי שקרנית?' אחר כך אולמרט הגיש את סיכומי משפט הולילנד וביקש שאמא לא תוכל לראות את הדברים שנכתבו שם עליה'". לדבריו, "רק אז אמא הבינה שכל מה שאמרנו לה נכון, ועולמה חרב. לכל מקום שהיא היתה הולכת היא היתה אומרת כמו מנטרה 'אהוד מכר אותי, אהוד מכר אותי'. כאב לה שהיא ידעה אחרונה".

נדב ושולה זקן בבית המשפט, לפני כשבועייםצילום: עידו ארז

זקן מספר כי לאחר מכן הוא זימן את אולמרט לשיחה בביתם והטיח בו האשמות. אולמרט פשוט "שתק והלך", אומר זקן. "אמא היתה חולה במחלת אהוד. היא סגדה לו בעיניים פקוחות. היא בנתה את אולמרט. ואנחנו? אנחנו שילמנו את המחיר". זקן מספר על ילדותו בצל עבודתו של אמו עם אולמרט: "נולדנו כדי לשרת אותו. התאמנו את עצמנו ליומן של אמא שהיה העתק היומן של אהוד. אמא עבדה אצלו 24/7 ואנחנו הסתדרנו לבד... ימי ההולדת לא נקבעו לפי תאריכי הלידה אלא לפי תאריכי הנסיעות שלו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ