אולמרט ישנה את צוות ההגנה שלו בערעור לעליון על הכרעת הדין בתיק הולילנד

זאת בעקבות חילוקי דעות בין פרקליטיו. בחזית הצוות תעמוד עו"ד נוית נגב, שייצגה את רה"מ לשעבר בפרשת ראשונטורס, בה זוכה לפי שעה

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל
רויטל חובל

ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט סיכם אתמול עם עורכת הדין נוית נגב, שתייצג אותו בערעור שיגיש לבית המשפט העליון על הכרעת הדין בתיק הולילנד והיא תעמוד בראש צוות ההגנה. נגב ייצגה את אולמרט בפרשת ראשונטורס, שממנה אולמרט זוכה, אולם ערעור על כך תלוי ועומד בבית המשפט העליון ובפרקליטות שוקלים לבקש להציג ראיות חדשות שסיפקה שולה זקן ולפתוח את התיק.

צוות ההגנה הנוכחי בתיק הולילנד בראשות רועי בלכר יישאר בתיק, אולם נגב היא שתעמוד בחזית. כיום צוות ההגנה של אולמרט מונה את בלכר, ליאת ארזי ואלעד כהן ממשרדו של אלי זהר וכן את ירון ליפשס ממשרדו של רם כספי. עו"ד נבות תל צור, שותף בכיר במשרד כספי, הנחשד כיום בעבירות שיבוש בתיקי אולמרט, מייצג את אולמרט בפרשת טלנסקי ובתיק הולילנד מייצג את דני דנקנר.

אולמרט בבית המשפט המחוזי בתל אביב, הכרעת הדין של משפט הולילנדצילום: תומר אפלבאום

ל"הארץ" נודע כי בתוך צוות ההגנה היו חילוקי דעות לגבי קו ההגנה שבו נקט בלכר, על כך שהסכים שיוסי אולמרט אכן קיבל את הכסף מעד המדינה שמואל דכנר, אף שלא היה תיעוד לכך. בשלב הסיכומים, ניסתה ההגנה לחזור לקו ההגנה לפיו אין בכלל תיעוד לקבלת הכסף. קו ההגנה המרכזי במהלך המשפט עסק בכך שאולמרט לא ידע על מצבו הכלכלי של יוסי וכי ייתכן שאחרים סיפרו לדכנר , שבחר מיוזמתו לעזור לאחיו, ללא בקשה או תיווכו של אהוד אולמרט.

בתוך כך חקירת המשטרה בחשדות לשיבוש הליכי משפט והדחה בחקירה ועדות נמשכה גם אתמול. סנגורה של שולה זקן בתיק ראשונטורס, עורך הדין מיכה פטמן, העיד אתמול במשך כחמש שעות במשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה, באשר לחלקו של אולמרט במימון שכרו ותיאום הגרסאות בין השניים. כמו כן, נבדק המידע שמסר אולמרט לגבי תמיכתו הכלכלית וסיועו לזקן, במציאת העבודה בארגון וראייטי, שבראשותו עומד אודי אנג'ל. אולמרט מסר את הדברים בתגובה לטענה שביקש ממקורבו אלפרד אקירוב להעסיק את זקן בתמורה לשתיקתה. לדבריו, הוא בהחלט סייע לזקן שהייתה חברתו וטענה בפניו שהיא במצוקה כלכלית קשה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ