צ'רלי אבוטבול נמצא ירוי בראשו בביתו, הערכה כי התאבד

העבריין, שנחשב לאיש הבכיר בארגון הפשע של משפחתו, היה אמור להיכנס בקרוב לכלא ל-16 חודשים

יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ

העבריין צ'רלי אבוטבול נמצא היום (חמישי) ירוי בראשו בביתו. הוא פונה לבית החולים לניאדו בנתניה כשהוא פצוע במצב אנוש, אך לאחר זמן קצר מת מפצעיו. חוקרי משטרה שהוזעקו לזירת האירוע בדקו אם מדובר בהתאבדות או באירוע פלילי. מפרטים ראשונים עולה כי הירי בוצע באחד מחדרי הבית בזמן שרעייתו של אבוטבול וילדיו היו בחדר אחר.  

ארגון הפשיעה של אבוטבול נחשב לאחד הדומיננטיים בישראל ופועל באזור נתניה. לאורך השנים בכירי הארגון נכלאו למשך שנים ארוכות ואחרים חוסלו. 

החקירה מתמקדת כעת דווקא במישור האישי, ובמשטרה יבדקו אם מדובר בניסיון חיסול תוך שעשה מאמץ לטשטש אותו ולהציגו כהתאבדות.

אבוטבול (באזיקים) לאחר שנעצר על הזמנת רצח ב-2010צילום: אלון רון

מותו של צ'רלי אבוטבול מסמל את נפילתה של אחת ממשפחת פשע הגדולות שנוצרו בישראל מאז שנות ה-90. צ'רלי אבוטבול היה אמנם אחד הבודדים מבין בני המשפחה שלא חוסל או מצא עצמו מאחורי סורגים, אך גם כזה שמעולם לא רצה לעמוד בראש המשפחה.

מי שהעלה את המשפחה לגדולה בעולם התחתון היה אחיו ומנהיג המשפחה הבלתי מעורער, פליקס "בייזה" אבוטבול. בייזה היה עבריין שידע לשמור על יחסים שקטים עם משפחות הפשע האחרות, וגם אם התעוררו מולן בעיות, הוא ידע להשיב במלחמה ולצאת כמנצח. אופי ניהול המשפחה על ידי בייזה הביא את האבוטבולים לחזית הפשיעה בישראל ועסקיהם התרחבו גם לאירופה.

בשנת 2002 חוסל בייזה בכניסה לקזינו שהיה בבעלות המשפחה בפראג, ולטענת רבים, זה הרגע שבו החלה המשפחה לאבד מכוחה. צ'רלי אבוטבול חזר לישראל והחל לעבוד עבור אחיינו אסי אבוטבול, שירש את מקומו של אביו בייזה בראש הארגון המשפחתי. בשונה מאביו, אסי אבוטבול נהג להשתמש באלימות רבה וניהל את עסקי המשפחה בצורה שמשכה אויבים רבים.

בשנת 2008 ספג צ'רלי אבוטבול מכה קשה כאשר בנו פרנסואה נעצר, הואשם והורשע ברצח הנער רענן לוי. בית המשפט גזר על אבוטבול הצעיר מאסר עולם בגין הרצח. שנה לאחר מכן היה אסי אבוטבול לראשון בישראל שמורשע בניהול ארגון פשיעה, ובנוסף הורשע גם בסחיטה באיומים, בהצתה, בכליאת שווא, בהלבנת הון ובעוד עבירות, בגינן נשלח ל-18 שנות מאסר יחד עם בכירים נוספים בארגון הפשע המשפחתי.

כוחות משטרה מחוץ לביתו של אבוטבול בנתניה, היוםצילום: תומר אפלבאום

בהיעדרו של אסי אבוטבול, הפך צ'רלי למנהיג המשפחה, יחד עם הפרנסואה השני במשפחה - בנו של בייזה ואחיו של אסי. בעקבות סכסוכים שהתפתחו בתקופה זו עם העבריין ריקו שירזי, שהפך לעבריין החזק ביותר בנתניה ובשרון בכלל, ועם משפחת קראג'ה, המשיכה משפחת אבוטבול לאבד מכוחה ומהשפעתה בעולם התחתון. המשפחה החלה לאבד נכסים רבים לטובת ארגוני פשע גדולים וחזקים יותר, ומעט העסקים שעוד נותרו בשליטת צ'רלי אבוטבול הוצתו כמה פעמים.

בספטמבר 2010 ניצל צ'רלי אבוטבול מניסיון חיסול כאשר שני מתנקשים ירו לעבר מכוניתו בזמן שהיה בתחנת דלק בנתניה. שנתיים לפני כן הוא נפצע בבטנו כאשר אדם רעול פנים נכנס למסעדה הומה אדם בנתניה בה היה אבוטבול והחל לירות לעברו. אבוטבול נפצע קשה בבטנו וארבעה אזרחים נפגעו קל. ב-2011 נרצח אחיינו פרנסואה (בנו של בייזה) כשמתנקש חמוש באקדח ירה בו למוות בתחנת הדלק בחבצלת השרון.

בשלב זה הפך צ'רלי אבוטבול לראש המשפחה, לאחר שכל שאר הבכירים בארגון מתו או נכלאו. בתקופה זו, כל חיסול בין ארגוני הפשיעה באזור נתניה הציב אותו מיד כחשוד העיקרי והוא היה נעצר על ידי המשטרה. ב-2012 נעצר צ'רלי אבוטבול בחשד לחטיפה של תלמיד ישיבה שנסחט ונדרש לשלם כספים לאבוטבול ואנשיו. לאחר הסדר טיעון עם הפרקליטות היה צפוי אבוטבול להישלח בקרוב ל-16 חודשי מאסר. בשנה שעברה נשלח בנו הצעיר אביב לארבע שנות מאסר, לאחר שנמצא במכוניתו מטען חבלה.  

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ