הוארך מעצרו של נהג במשרד ראש הממשלה החשוד בעבירות מין בקטינות

אילן שמואל, בן 52 ממושב זכריה, חשוד כי אנס וביצע מעשי סדום בתשע מתלוננות בגילים 9-6. במשטרה חושדים שתקף ילדות נוספות

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון
ניר חסון

בית משפט השלום בירושלים האריך היום (חמישי) בשבוע את מעצרו של נהג ראש הממשלה אילן שמואל, החשוד בביצוע עבירות מין חמורות בתשע קטינות במשך שבע שנים. השופטת דורית פיינשטיין התירה את פרסום שמו.

מזה כשלושה שבועות שהיחידה המרכזית במשטרת ירושלים מנהלת חקירה בחשד לעבירות מין נגד שמואל, בן 52 ממושב זכריה הסמוך לבית שמש, ששימש בעבר כנהגו האישי של ראש הממשלה בנימין נתניהו.

שמואל הועסק עד לפני כשלוש שנים כנהג מחליף במשרד ראש הממשלה, אז הגיע לשירות הביטחון הכללי מידע על עבירות מין שביצע לכאורה בקטינה. בעקבות כך, נפתחה חקירה במשטרת בית שמש והוגש נגדו כתב אישום. שמואל הועבר מתפקידו כנהג בשיירת ראש הממשלה לטובת תפקיד אחר במחלקת הנהגים במשרד.

החשוד שמואל בבית משפט השלום בירושלים, היוםצילום: אמיל סלמן

לפני כשלושה שבועות הגיע למשטרה מידע מודיעיני חדש, ונפתחה חקירה נוספת. במהלך החקירה הגיעו חוקרי היחידה המרכזית של מחוז ירושלים לתשע מתלוננות, שכולן היו קטינות בזמן ביצוע העבירות - בגילים שש עד תשע. הן סיפרו לחוקרים על מעשים קשים, בהם מעשי אינוס ומעשי סדום ששמואל ביצע בהן לכאורה.

במשטרת ירושלים חושדים ששמואל תקף ילדות נוספות ועל כן ביקשו את התרת שמו לפרסום. השופטת פיינשטיין אמרה כי "מעיון בחומר החקירה עולה כי קיים חשד סביר ברף גבוה כי המשיב ביצע את העבירות של מעשים מגונים, אונס ומעשי סדום המיוחסים לו על פני עשרות שנים כנגד תשע מתלוננות לפחות. משמונה מתלוננות נגבו הודעות... ואנשים ששמעו על האירועים בזמן אמת, ומכאן שהאינטרס הציבורי, בשלב זה, מחייב את הסרת צו איסור הפרסום והוא גובר על החשש לנזק לו טוען החשוד".

עו"ד שי לוי, סנוגרו של שמואל, אמר בתגובה: "מצבו הנפשי של החשוד קשה מאוד, הוא מתמודד עם הטענות בחדר החקירות. אף אחת מהמתלוננות לא הציגה את הדברים האלו בפניו. את שאר הטענות שיש לנו וישנן כאלו, נפרוס בבית המשפט". 

ממשרד ראש הממשלה נמסר בתגובה כי "מרגע שנודע למשרד, לפני למעלה מחודש, כי מול העובד מתנהל הליך המחייב דיווח לנציבות שירות המדינה, דיווח המשרד על כך לנציבות לאלתר. המשרד פועל בנושא זה בהתאם להנחיות נציבות שירות המדינה והעובד הוצא לחופשה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ