החשוד ברצח בכפר חרוב צילם את גופת הנרצח

רוסלן יעקובוביץ' ביקש מהשומר בשער הקיבוץ שיסיע אותו לטבריה, אמר לו "גמרתי את אור" והציג לו תמונות של הגופה. השומר הזעיק את המשטרה

אלי אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלי אשכנזי

רוסלן יעקובוביץ', החשוד ברצח שותפו לדירה אור ריבק בקיבוץ כפר חרוב שברמת הגולן בסוף השבוע, צילם את גופתו של ריבק לאחר מעשה. היום (ראשון) נודע כי כאשר הגיע החשוד לשער הקיבוץ אתמול, ביקש מהשומר שיסיע אותו לטבריה. כשנשאל לסיבת הבקשה, אמר "גמרתי על אור" והציג לשומר צילומים של גופת ריבק. בעקבות זאת הזעיק השומר את המשטרה, שעצרה את יעקובוביץ'.

אתמול לפנות בוקר, בעקבות הודעתו של יעקובוביץ', נמצאה בדירתם שבקיבוץ גופתו של ריבק בן ה-22 כשעליה סימני אלימות. מחקירה ראשונית של האירוע עולה כי יעקובוביץ' דקר למוות את שותפו לאחר עימות בין השניים. בשעות שלפני הרצח בילו השניים בפאב של הקיבוץ, אך לדברי עדים לא ניכרה כל התנהגות חריגה מצדם. ובמשטרה ציינו כי לא נראה שמעשהו של יעקובוביץ' התרחש בהשפעת אלכוהול. עם זאת, חברים בקיבוץ סיפרו כי בין השניים אירעו כמה עימותים אלימים, שבאחד מהם אף נאלצו להפריד ביניהם.

החשוד ברצח רוסלן יעקובוביץ' (במרכז), אתמולצילום: גיל אליהו

לפני כשנה הוגש נגד יעקובוביץ' וריבק כתב אישום בגין חבלה חמורה בנסיבות מחמירות. על פי האישום, השניים תקפו יחד עם אנשים נוספים אדם במסיבה במעלות. הם גרמו לו חבלות שונות והוא נזקק לאשפוז ולניתוח. במקרה נוסף היו השניים היו מעורבים בפריצה ובגניבה. ריבק עבר להתגורר עם יעקובוביץ' בקיבוץ שבו חי אביו לפני כמה חודשים, במטרה לפתוח דף חדש בחייו לאחר הסתבכויותיו בפלילים.

עורך הדין סעיד חדד המייצג את יעקובוביץ' מטעם הסנגוריה הציבורית מסר אתמול כי "החשוד הביא למותו של חבר ילדות עמו עבד והתגורר בקיבוץ. הוא עבר בדיקה פסיכיאטרית, מבין כעת את התוצאה של המעשה ומצר עליה". לדברי חדד, "החשוד טוען כי לא תכנן את המעשה ולא רצה בו. החשוד טרם מסר את מלוא גרסתו ורק לאחר שתימסר יתבהרו הגורמים שהובילו לאירוע". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ