המשטרה ממליצה להעמיד לדין את הרב אברהם יוסף בגין סחיטה באיומים

בנו של הרב עובדיה יוסף, המכהן כרב של חולון, חשוד כי אילץ בעלי עסקים לרכוש כשרות של בד"צ בית יוסף השייך למשפחתו

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים4
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

המשטרה ממליצה להעמיד לדין את , בנו של הרב עובדיה יוסף, בגין סחיטה באיומים, מרמה והפרת אמונים. הרב יוסף, שמכהן כרב העיר חולון מ-1998 וכממונה על הכשרות בעיריית אור יהודה בין השנים 2011-2008, חשוד כי אילץ בעלי עסקים לרכוש מוצרי מזון המצויים תחת פיקוח בד"ץ בית יוסף, השייך למשפחתו. זאת באמצעות איום לשלילת זכאות לתעודת הכשר מהדרין ובאמצעות אי העמדת חלופות ראויות.

היחידה הארצית לחקירות הונאה, שהחלה את החקירה ב-2012, הודיעה היום (ראשון) כי התגבשה תשתית ראייתית לביצוע העבירות, והתיק הועבר לפרקליטות.

חקירת המשטרה נגד הרב יוסף התפרסמה ביולי האחרון, ערב ההכרזה של ש"ס על מועמדותו לתפקיד הרב הראשי ושבועיים לפני הבחירות לרבנות. הרב עובדיה כבר קיבל בתום התלבטות ממושכת החלטה כי אברהם, ולא אחיו יצחק יוסף, יהיה נציגו בבחירות, אך ש"ס השתהתה ולא הודיעה על כך רשמית. מלבד זאת זכה אברהם לתמיכתו של אחיו משה יוסף, הגורם הדומיננטי ביותר בניהולה של ש"ס, שבבעלותו הפרטית יש ארגון כשרות ארצי משגשג - בד"צ בית יוסף.

הרב אברהם יוסףצילום: ניר כפרי

כרב עיר מחויב הרב יוסף למערכת הכשרות הממלכתית, אך שורת תחקירים בעניינו העלו שאלה אם כך הדבר. ב"הארץ" פורסם כי הוא מקדם את ענייניה של ש"ס בעירו, ותחקיר של ישראל רוזנר ורביב דרוקר ששוד בתוכנית "המקור" בערוץ 10 חשף כי הוא מפעיל לחץ על בתי עסק בחולון לרכוש כשרות של בד"צ בית יוסף.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ