17 חשודים נעצרו בחשד לעבירות פדופיליה

בעקבות מידע שהתקבל על גולשים ברחבי הארץ הוחלט להתמקד באלה העלולים לנסות ולפגוע בקטינים ישירות. בין העצורים - שני קטינים

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

17 בני אדם נעצרו היום (שלישי) ברחבי הארץ בחשד להפצה ולהחזקה של חומרים פדופילים שהוגדרו קשים. שניים מהחשודים הם קטינים, בני 15 ו–17.

לאחרונה הגיעו למשטרת ישראל למערך הסייבר שפועלת תחת יחידת להב 443 מידע על כניסה לאתרי פדופיליה והורדה של חומרים מצד גולשים שונים בארץ. בעקבות כך, באגף החקירות ומודיעין במשטרה התקבלה החלטה לפתוח במבצע רחב היקף בכל מחוזות המשטרה. העצורים נבחרו מתוך עשרות חשודים נוספים שהוגדרו כ"יעדים איכותיים" - כלומר כאלה שמלבד צפייה בחומרים עולה שייתכן וינסו ליצור קשר עם קטינים, או אף לפגוע בהם ישירות.

במשך כמה שבועות אספו השוטרים מודיעין על החשודים, ובהמשך הצטברו ראיות הקושרות את החשודים למעשיהם. במסגרת המבצע נתפסו מחשבים וחומרים בכמות המוערכת במאות ג׳יגה בייט. החומרים כללו בין השאר תיעוד בעל אופי מיני של ילדים, בהם יחסי מין מלאים של בגירים עם קטינים. במשטרה אמרו כי במבצע נעשה שימוש בטכנולוגיות מתקדמות, וכי הוא נעשה בשיתוף פעולה עם גורמי אכיפה נוספים בעולם, ממדינות בהן נמצאים שרתי האתרים.

היום האריך בית משפט השלום בחיפה את מעצרו של אחד החשודים, תושב קרית מוצקין. חשוד נוסף, תושב בני ברק, הובא להארכת מעצר בבית משפט השלום בתל אביב. חמישה חשודים נוספים, תושבי כרמיאל, גוש דן והשרון, שוחררו בתום חקירה בתנאים מגבילים, כולל מעצר בית לחמישה ימים.

שניים מהחשודים שנחקרו הם קטינים בני 15 ו-17 המתגוררים בגוש דן. אחד מהם נשלח למעצר בית למשך חמישה ימים, אך שניהם יופנו להליך טיפולי בהמשך למיצוי החקירה בעניינם.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ