עורך דין ממזרח ירושלים שהואשם במגע עם גורם זר התאבד

אמג'ד אספדי שם קץ לחייו שעה לפני הקראת כתב האישום בעניינו. אחיו: "הוא עבר דברים קשים מאוד בחקירה, מה שגרם לקריסה נפשית"

ג'קי חורי
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

אמג'ד אספדי, עורך דין בן 39 ממזרח ירושלים, שהואשם לאחרונה במגע עם גורם זר ובמתן שירות לארגון בלתי חוקי, שם קץ לחייו היום (שלישי) בביתו שבירושלים.

לפני כשלושה שבועות חשפו משטרת ירושלים והשב"כ "פרשה חמורה של סיוע לא חוקי שנתנו עורכי דין לאסירים ביטחוניים מהחמאס". בפרשה נעצרו שישה עורכי דין ממזרח ירושלים. בכתב האישום שהוגש נגדם נטען כי שימשו כבלדרים להעברת מסרים בין אסירי הארגון לבין פעילים של חמאס מחוץ לכלא. הם הואשמו במגע עם סוכן זר ומתן סיוע לארגון בלתי חוקי. עורכי הדין טענו מנגד כי סיפקו שירותים משפטיים לגיטימיים לאסירים. פרשה דומה בה הואשמה עורכת הדין שירין עיסווי, שמואשמת גם בפרשה הזו, הסתיימה לפני כשנתיים בעסקת טיעון מקלה.

אספדי, אב לשתי בנות, היה עצור במשך כמה שבועות ושוחרר לפני חמישה ימים למעצר בית מלא. במהלך מעצרו טענו מקורביו שהוא סובל מדיכאון עמוק וכי שירות בתי הסוהר הציבו תחתיו השגחה מיוחדת מחשש שיפגע בעצמו.

אחיו, אחמד, סיפר ל"הארץ" שאמג'ד היה במצב נפשי קשה. "אנחנו מעריכים שאמג'ד עבר דברים קשים מאוד בחקירתו, מה שגרם לקריסתו הנפשית. הוא היה תחת מכבש לחצים אדיר שהכניס אותו למצוקה אמיתית", אמר האח.

היום אמור היה אספדי להתייצב להקראת כתב אישום בבית משפט השלום בירושלים אך בבוקר נמצאה גופתו תלויה בביתו שבעיר העתיקה. "הוא היה לחוץ מאוד מההליך המשפטי וזה לא במקרה שהוא התאבד שעה לפני הדיון", אמר אחיו.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ