שישה חשודים בגרימת אסון גשר התאורה בהר הרצל צפויים לעמוד לדין

הפרקליטות הודיעה לבכירים בחברה שהקימה את הגשר שקרס לפני שנתיים כי נשקלת העמדתם לדין בכפוף לשימוע. באסון נהרגה סגן הילה בצלאלי

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ניר חסון
ניר חסון

הפרקליטות הודיעה היום (רביעי) כי נשקלת העמדתם לדין של שישה חשודים בפרשת קריסת גשר התאורה בהר הרצל בעת ההכנות לטקס יום העצמאות ב-2012, שגרמה למותה של סגן הילה בצלאלי. על פי הודעת הפרקליטות, שפורסמה פחות משבוע לפני יום העצמאות, השישה יואשמו בעבירות של גרימת מוות ברשלנות וגרימת חבלות ברשלנות בכפוף לשימוע.

החשודים המדוברים הם חברת "עיצוב במה", שהקימה את הגשר; בעלי החברה, דורון ואלעד לביא; מנהל התפעול בחברה, טאימורז לאונידזה; מהנדס המבנה אורן ורשבסקי; ויועץ הבטיחות בטקס, יצחק צוקר. הפרקליטות מסרה כי "החקירה המורכבת גיבשה תשתית של ראיות לכאורה לפיה החשודים גרמו ברשלנות לקריסת גשר התאורה במהלך החזרות לטקס הדלקת המשואות בהר הרצל בשנת 2012".

באפריל 2012 נהרגה בצלאלי בת ה-20 ושישה חיילים נוספים נפצעו כאשר מבנה שהחזיק את מערכת התאורה בבמה המרכזית בהר הרצל קרס. לאחר האירוע נעצרו ארבעה חשודים בגרימת האסון, בהם אלעד לביא, ורשבסקי וצוקר. בדיון בהארכת מעצרם אמר אז נציג המשטרה: "היתה שם שרשרת ארוכה של כשלים, רשלנות ברמה הכי גבוהה שאני מכיר". יום לאחר האסון דווח כי יום לפני כן ביקשו אנשי הפקת הטקס מחברת "עיצוב במה" לחזק את המבנה שקרס.

המבנה שקרס בהר הרצל, לפי שנתייםצילום: מיכל פתאל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ