היועמ"ש הורה להמשיך בחקירת התלונה נגד סילבן שלום

המשטרה אמרה כי בחומר שאספה אין תשתית לחקירה פלילית, אך בפרקליטות מוטרדים מממצאי הבדיקה ומבקשים למצותה ולנסות להעיד מתלוננות נוספות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אף שהמשטרה המליצה לסגור את התיק בעניינו של שר האנרגיה והמים סילבן שלום, שנחשד בביצוע מעשה מגונה ובניצול יחסי מרות, סבור היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין כי עדיין לא הגיעה העת לכך. וינשטיין הורה היום (רביעי) למצות את החקירה עד תום ולהשלימה בניסיון לזכות בשיתוף פעולה מצד נשים שנפגעו לכאורה משלום.

בדיון שהתקיים אתמול בלשכתו של וינשטיין, שבו השתתפו פרקליט המדינה שי ניצן וראש אגף החקירות במשטרה ניצב מני יצחקי, הציגו נציגי המשטרה את ממצאי הבדיקה בתיק ואמרו כי אין בהם תשתית לחקירה פלילית בשל חוסר שיתוף פעולה מצד נשים שנפגעו לכאורה משלום, שאף אחת מהן לא הסכימה להגיש תלונה או להעיד נגדו. למרות זאת, בפרקליטות מוטרדים מממצאי חקירת המשטרה ועל כן הורו לבצע השלמות חקירה. 

בחודש שעבר דווח כי לשכת היועץ המשפטי לממשלה והמשטרה בודקות תלונה בנוגע לעבירות מין שביצע שלום לכאורה לפני 15 שנה, בעת שכיהן כשר המדע. מ', שעבדה אז בכפיפות לשר, התלוננה כי הוא הזמין אותה למלון שבו התאכסן, הפנה אליה הערות בעלות גוון מיני, התפשט ושידל אותה לבצע בו מין אוראלי. 

לפני כחודש נחקר שלום באזהרה, וטען כי אינו מכיר את המתלוננת באופן אישי וכי לא זכור לו האירוע שעליו סיפרה. מ' עברה שתי בדיקות פוליגרף, שהעלו ממצאים סותרים באשר לאמינות דבריה. על התלונה חלה בכל מקרה התיישנות, אך הוחלט לבדוק אותה בכל זאת למקרה שיעלו תלונות נוספות ואז תוכל לחזק אותן. מ' היא המתלוננת היחידה נגד השר, אך במשטרה מכירים נשים נוספות שלהן לכאורה מידע בנושא.

מקורביה של מ' אמרו כי היא החליטה להגיש את התלונה נגד שלום משעלה שמו כמועמד לנשיאות, והסבירו כי "מוסד הנשיאות הוא הפנים של המדינה ויש חובה לדעת מה נשיא מיועד עשה, במיוחד אחרי פרשת קצב". מקורביו של שלום, מנגד, טענו כי מדובר בקנונייה פוליטית שנועדה לסכל את מועמדותו לתפקיד.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ