ח"כים: עדיף שסילבן שלום לא יתמודד על נשיאות המדינה

“החקירה נסגרה בגלל שנשים סרבו להתלונן נגדו, לא בגלל שהוא חף מעבירה", אמרו בכנסת, בעקבות החלטת היועמ"ש לסגור את התיק נגד השר

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

שר האנרגיה, סילבן שלום, סירב להתייחס הבוקר (רביעי) לשאלה האם יתמודד בבחירות הקרובות לנשיאות. גם מקורביו אמרו שאינם מתכוונים להעריך אם יציג את מועמדותו באופן רשמי עם סגירת הבדיקה בעניינו.

ואולם, כמה חברי כנסת אמרו שמוטב ששלום לא יציג את מועמדותו. “הבדיקה בעניינו של סילבן נסגרה בגלל שנשים סרבו להתלונן נגדו, לא בגלל שנמצא שהוא חף מכל עבירה", אמר אחד הח"כים. לדבריו, “נשיא מדינה חייב להיות נקי מרבב, בעיקר אחרי כהונתו המביכה של משה קצב. נדמה לי שבעידן הזה שבין הרשעת קצב להרשעת אולמרט, חברי הכנסת יקפידו מאוד בבחירתו של האזרח מספר 1”.

ערב הגשת התלונה נגדו למשטרה, השלים השר שלום את היערכותו לקראת הכרזה על התמודדות לנשיאות המדינה. שלום נפגש עם עשרות חכי"ם, בדק את הסיכויים שיתמכו בו ולדברי גורמים ששוחחו איתו אז הוא התרשם שסיכוייו גבוהים. אלא שגם אם ייכנס להתמודדות, שלום צפוי לבקש את תמיכת הח"כים בזירה צפופה: יו"ר הכנסת לשעבר, ח"כ ראובן ריבלין, הודיע כי יתמודד בכל מקרה עד סוף המירוץ גם אם לא יזכה לתמיכה רשמית של מפלגתו או של ראש הממשלה, בנימין נתניהו. התמודדות כפולה, של שלום ושל ריבלין, צפויה לפצל את מצביעי הימין ולפלג את הליכוד בשאלת התמיכה במועמד לנשיאות וכך סיכוייהם של השניים לזכות ברוב הקולות פוחתים.

השר סילבן שלוםצילום: מרק ישראל סלם

“אילו סילבן ורובי יתמודדו, ברור שיהיה סיבוב שני. המאבק ביניהם יהיה בשאלה מי מבין השניים יעלה לסיבוב השני מול מועמד אחר – למשל, בנימין בן אליעזר, דליה איציק, פרופ' דן שכטמן או דליה דורנר. התמודדות כפולה של סילבן ורובי בעצם מעלה את הסיכויים לבחירת המועמדים אחרים לתפקיד נשיא המדינה הבא" -העריך ח”כ בליכוד. 

הדיון סביב התמודדותו של שלום על התפקיד חודש היום לאחר שהיועץ המשפטי לממשלה,  יהודה וינשטיין, הודיע כי החליט לאמץ את חוות דעת פרקליטות המדינה ולסגור את תיק הבדיקה נגד השר שלום. בהודעה שפורסמה היום נכתב כי "בדיקת המידע על ידי משטרת ישראל העלתה כי חלקו הוכחש, חלקו אינו מאפשר את איתור הנשים המתוארות בו או פנייה אליהן, וחלקו מוביל אל נשים המסרבות למסור עדות במשטרה".  

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ