שוחררו פעילי בעלי החיים שהציבו פגרי חתולים בפארק הירקון

השופט קבע כי פעולות החקירה אינן מצדיקות מעצר. המשטרה מייחסת לפעילים עבירות של התעללות בבעלי חיים, מעשה העלול להפיץ מחלות ומטרד לציבור

אילן ליאור
אילן ליאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אילן ליאור
אילן ליאור

בית משפט השלום בתל אביב הורה היום (רביעי) על שחרורם בערבות של עשרה פעילים למען זכויות בעלי חיים, שנעצרו אתמול בפארק הירקון בתל אביב בעקבות מיצג פרובוקטיבי. השופט שמואל מלמד דחה את בקשת המשטרה להאריך בשלושה ימים את מעצרם של הפעילים, חברים בתנועת "269". השופט קבע כי פעולות החקירה אינן מצדיקות מעצר והורה על שחרור הפעילים בתנאים מגבילים, תוך איסור יצירת קשר עם המעורבים האחרים בפרשה. המשטרה מייחסת לפעילים עבירות של התעללות בבעלי חיים, מעשה העלול להפיץ מחלות, התעללות בקטין חסר ישע, הסתה, הפרת הסדר הציבורי, מטרד לציבור והפרעה לשוטר.

בעיצומן של חגיגות יום העצמאות, הציבו אתמול הפעילים פגרים של חתולים, ארנבות וחולדות על מנגלים בלב הפארק. כמו כן, הניחו על המנגל מאכל בדמות חתול צלוי, שפוסל ממרכיבים צמחיים. לצד המיצג הציבו הפעילים שילוט פרובוקטיבי המביע תמיכה באכילת חתולים. עדי ראייה סיפרו כי הפעילים קראו לילדים שהיו במקום עם משפחותיהם להתבונן בפגרים שהונחו על המנגלים. חוגגים זועמים התאספו סביב הפעילים ובמקום התפתחה מהומה, שגלשה גם לאלימות.

עו"ד אביטל בן־נון, המייצגת את הפעילים, אמרה כי התנהלות המשטרה שערורייתית. "מי שהותקף שם בצורה ממש ברוטאלית אלה הפעילים. בטרם בכלל הספיקו לפתוח את המיצג היתה עליהם התנפלות מטורפת של המון זועם, מקלל, עם שנאה בעיניים. ראיתי את סרטי הווידיאו וממש התחלחלתי. המשטרה הגיעה למקום ועיכבה את הפעילים, אבל לא עיכבה אף אחד מהאנשים שמול עיני המשטרה תקפו את הפעילים באגרופים". בן נון ציינה כי "אחד גם הרים רגליים מברזל של מנגל ורצה להכות את אחד הפעילים. כל זה בנוכחות המשטרה בלי שאיש מהם נעצר".

לדבריה, "העבירות שבהן הם חשודים מגוחכות ממש. המשטרה לא טורחת כמעט לאכוף את חוק צער בעלי חיים, עד שהפך כמעט לאות מתה. מוזר שכשהמשטרה מחליטה לאכוף את החוק הזה, היא אוכפת אותו על האנשים הכי לא נכונים. מוזר שהמשטרה חרדה לכבוד גופותיהם של בעלי החיים יותר מאשר היא חרדה להם בעודם בחיים. כמובן שלא היתה שם התעללות בבעלי חיים". עוד הוסיפה כי הניסיון לייחס לפעילים התעללות בקטינים הזוי. "הצגת גופה של חתול, שמצא את מותו בנסיבות שלא קשורות לפעילים, בפני אנשים שעברו שם, איש לא קרא להם, היא התעללות בקטין. לעומת זאת, הצגה של גופה של עוף בגריל היא ארוחת צהריים מהנה. זה חושף את הצביעות בחברה שלנו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ