אולמרט נחקר על קשריו עם איש עסקים שהעביר לעורך דינה של זקן מיליון שקל

במשטרה מנסים להבין מה ידוע לראש הממשלה לשעבר על קשריה של שולה זקן עם איש העסקים, ומדוע שילם האיש לעורך דינה כמיליון שקלים

יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ

ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, נחקר היום (ראשון) פעם נוספת באזהרה במשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה. לטענת גורמים המעורבים בחקירה, אולמרט – שנחקר במשך שעתיים – עומת עם מידע שאליו לא נחשף עד לאותו הרגע. כמו כן, אולמרט נשאל על קשריו עם איש עסקים המוכר מעולם הספורט בירושלים.

במשטרה מנסים להבין מה ידוע לאולמרט על קשריה של ראש לשכתו לשעבר, שולה זקן, עם איש העסקים. עוד מנסים להבין החוקרים מדוע שילם איש העסקים לעורך דינה של זקן סכום של כמיליון שקלים עבור שירותיו המשפטיים לזקן. החקירה צפויה להסתיים עד סוף השבוע.

ביום שלישי עתיד השופט דוד רוזן לגזור את דינם של רוב מורשעי הולילנד. יומיים לאחר מכן יתקיים דיון בניסיון לשכנע את השופט רוזן לאמץ את הסדר הטיעון שנחתם עם שולה זקן, לפיו היא אמורה לרצות עונש מאסר בפועל של 11 חודשים בלבד. בכוונת הפרקליטות להציג בדיון זה חלק מהחומרים החדשים שסיפקה זקן למשטרה, שהעלו חשדות חדשים נגד ראש הממשלה לשעבר, כדי להצדיק את ההקלה בעונשה. גם סנגורו של אולמרט, נבות תל צור, חשוד בשיבוש והדחה בהתאם למידע שסיפקה זקן.

אולמרט מגיע לשלב הטיעונים לעונש בפרשת הולילנד בביהמ"ש בת"אצילום: תומר אפלבאום

לפני כשבועיים הגישה הפרקליטות בקשה רשמית לבית המשפט העליון, בדרישה להציג ראיות חדשות בערעור על זיכויו של ראש הממשלה לשעבר בפרשות טלנסקי וראשונטורס. הבקשה הוגשה בעקבות ראיות חדשות שסיפקה לשעבר ראש לשכתו של אולמרט, שולה זקן, שחתמה לפני חודש וחצי על הסדר טיעון. על מסמך הבקשה חתום פרקליט המדינה שי ניצן, שציין כי "לאחר שהפרקליטות בחנה את הראיות החדשות תוכנן והנסיבות העולות מהן, סבורה היא כי קיימת הצדקה להגשת הבקשה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ