אהרונוביץ: לא ידוע אם המניע לרצח שלי דדון הוא לאומני

השר לביטחון הפנים שאמר כי יתכן שהחקירה תיארך עוד שבועות התייחס גם לגל פשעי השנאה האחרון: "האחראים יעצרו ויובאו לדין"

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ אמר היום (שני) כי חרף ההתקדמות בחקירת , לא ניתן עדיין לקבוע אם המניע למעשה הוא לאומני. לדבריו, לא ניתן לקבוע עתה אם המקרה יפוענח בתוך ימים עוד שבועות. אהרונוביץ התייחס למקרה זה במהלך סיור שערך הבוקר בעקבות גל פשעי השנאה נגד מוסלמים בתקופה האחרונים. ביקנעם פגש השר ברופא השיניים ד"ר חאטר נאשד "מוות לערבים" ו"ד"ש לצומת פורדיס, תג מחיר".

דבריו של השר לביטחון פנים מגיעים לפיו במשטרה ובשב"כ מודים כי גם עשרה ימים אחרי הרצח, עדיין לא ניתן לומר שאחד מכיווני החקירה חזק יותר, ובשלב זה אין שום סימנים לכך שהרצח בוצע דווקא על רקע לאומני, או להיפך - בהכרח על רקע פלילי.

השר אהרונוביץ' ביקר גם במסגד באום אל־פחם . "מי שביצע את המעשים הללו יעצר ויובא לדין", אמר אהרונוביץ. "מדובר בפשעים לאומניים וכבר בעבר ביקשתי להכריז עליהם כארגון טרור" כדי לתת למשטרה ולשב"כ כלים לטפל בהם "כולל מעצרים מינהליים והרחקות". לדבריו, "חלק מאותם צעדים בוצעו וחלק יבוצעו בקרוב".

השר אהרונוביץ, היום באום אל-פחםצילום: רמי שלוש

השר התייחס לדיווחים על יוזמות מקומיות לשמירה על המקומות הקדושים לאיסלאם, בעיקר מסגדים, ואמר כי המשטרה חוששת מכך שגורמים כאלה ואחרים יקחו את החוק לידיהם. "לכן אני כאן כדי להגיד שהמשטרה תטפל בזה ועל פרנסי העיר והתושבים לנהוג באיפוק", אמר.

אהרונוביץ התייחס בדבריו גם לביקור האפיפיור פרנסיסקוס הראשון שצפוי להגיע לארץ בסוף החודש ו. השר אמר כי המשטרה תגביר את נוכחותה באתרים הקדושים לנצרות ערב ביקור האפיפיור ובמהלכו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ