מחר: דיון הטיעונים לעונש של שולה זקן

מי שהיתה יד ימינו של אולמרט תנסה לשכנע את השופט רוזן לאמץ את עסקת הטיעון שחתמה עם הפרקליטות - במסגרתה תרצה 11 חודשי מאסר

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל
רויטל חובל

גזר הדין בפרשת הולילנד אמנם כבר מאחורי אהוד אולמרט, אבל התסבוכות המשפטיות שלו טרם הסתיימו - והפרק הבא יהיה עדותה המאוחרת של שולה זקן. הסכם עדת המדינה שנחתם עם זקן ימים ספורים לפני הכרעת הדין מזמן לראש הממשלה לשעבר התמודדות שלא נצפתה מראש.

בימים אלה עדיין נמשכת במשטרה החקירה באשר למידע החדש שסיפקה זקן, שמגובה בהקלטות, ומעלה חשד כי אולמרט שיבש את משפטי הולילנד, טלנסקי וראשונטורס, ולחץ על זקן לשמור על שתיקה. מלבד הערעור על הולילנד, והערעור על זיכויו בפרשות טלנסקי וראשונטורס - שייתכן שיעבור עוד טלטלות, צפויה לאולמרט זירת התמודדות נוספת: על פי הערכות, יוגש נגדו בפרשה זו כתב אישום בחשד לשיבוש והדחה. אתמול (שלישי) רמז פרקליט המדינה, שי ניצן, כי בכל מה שקשור לפרשיות אולמרט, הסוף עוד נראה רחוק. "אכן, בפנינו ככל הנראה עוד כברת דרך מסוימת בכל הקשור לטיפול בפרשה זו וספיחיה", כתב באגרת לפרקליטים.

מחר עתיד להתברר עד כמה שיתפה זקן פעולה עם מערכת אכיפת החוק, ואם עשתה זאת במידה שמצדיקה הקלה כה משמעותית בעונשה - רק 11 חודשי מאסר בפועל, לעומת שנים רבות לנאשמים אחרים. מעבר למשמעות הציבורית של חשיפת תוכן ההקלטות, הפרקליטות כבר ביקשה להביא את המידע החדש בפני חמשת השופטים הדנים בפרשות טלנסקי וראשונטורס, הממתינות כבר כשנה לפסק דין. הפרקליטות מתכוונת לעשות שימוש בחומר החדש גם במסגרת תשובת המדינה לערעור שיגיש אולמרט בתיק הולילנד.

זקן ואולמרט בהכרעת הדין בתיק הולילנד, במארס האחרוןצילום: תומר אפלבאום

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ