צעיר מואשם שרצח את חברו וצילם אותו גוסס

כתב אישום הוגש נגד רוסלן יעקובוביץ, שדקר למוות בחודש שעבר את חברו אור ריבק בקיבוץ כפר חרוב בגולן

אלי אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אלי אשכנזי

לבית המשפט המחוזי בנצרת הוגש הבוקר (שני) כתב אישום נגד רוסלן יעקובוביץ, 22, בגין רצח חברו אור ריבק. 21, על פי כתב האישום, יעקובוביץ דקר למוות בסכין את ריבק, ולאחר מכן צפה בו זוחל על רצפת הדירה, חסר אונים, ואף צילם אותו ברגעים אלו.

כתב האישום הוגש על ידי עו"ד רות שפילברג־כהן מפרקליטות מחוז הצפון. יעקובוביץ' רצח את ריבק ב-26 באפריל, בדירה משותפת ששכרו בקיבוץ כפר חרוב שבדרום רמת-הגולן. השניים גרו לפני כן במעלות, שם למדו יחד והפכו לחברים טובים לפני כשמונה שנים. בעבר הוגש נגד השניים כתב אישום בעקבות מקרה תקיפה קשה בו היו מעורבים.

בחודש פברואר השנה שכרו ביחד דירה בכפר חרוב, קיבוץ בו עובד וגר אביו של ריבק. מכתב האישום עולה כי בליל שבת, 25 באפריל, אכלו השניים ארוחת ערב בבית אביו של ריבק, ומאוחר יותר, בהמשך הלילה, בילו יחדיו בפאב המקומי שבקיבוץ, עד שחזרו לפנות בוקר לדירתם בקיבוץ. בהמשך, כך מתואר בכתב האישום, פרץ ויכוח בין השניים, על רקע כעסו של יעקובוביץ על כך שחברו מבלה זמן רב מדי, לטעמו, עם נערה בת הקיבוץ, ובכך מזניח אותו, לדבריו. במהלך הוויכוח קילל ריבק את יעקובוביץ.

בעקבות הדברים שלף יעקובוביץ' סכין עם להב באורך 14.5 סנטימטרים, ממגירה במטבחון, תוך שיחה ומבלי שריבק הבחין בכך. הוא ניגש לחברו, ששכב על גבו על המיטה, ודקר אותו ארבע דקירות, מתוכן שתיים בחזה.

רוסלן יעקובוביץ, המואשם ברצח, בעת שחזור המקרה בכפר חרובצילום: גיל אליהו

בכתב האישום נכתב כי ריבק הופתע, ובכוחותיו האוזלים הצליח לבקש מהנאשם לחדול, הפיל עצמו מהמיטה ונע בזחילה בשטח הסלון, בעוד דמו זב ממנו. הנאשם צפה במנוח, לא הושיט לו עזרה, ואף צילם אותו, באמצעות מכשיר הטלפון שלו, בזחילתו, במקומות שונים בסלון, כשהוא זוחל חסר אונים ומתבוסס בדמו. 

בהמשך, ובעוד ריבק נאבק על חייו, שטף יעקובוביץ את הסכין ואת ידיו, ארז לעצמו תיק עם בגדים, ויצא מהדירה, כשהוא מותיר את ריבק פצוע מדמם וגוסס למוות. הוא יצא מהדירה, נעל אחריו את דלת הכניסה וצעד אל מחוץ לקיבוץ, כשבדרך אמר לשומר בשער הקיבוץ כי רצח את חברו ואף הראה לו את הסרטון שצילם במכשיר הטלפון. ריבק הצליח להגיע בזחילה לספה שבסלון ומת מפצעיו כעבור זמן קצר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ