אישום נוסף נגד גפסו: הבטיח משרות בעירייה תמורת תמיכה בו

ראש העיר המושעה של נצרת עילית מואשם כי ב-2008 הבטיח תפקידים לפעילים אם ייבחר. הפרקליטות טרם החליטה בפרשה נוספת בה גפסו חשוד בלקיחת שוחד

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

הפרקליטות הגישה הבוקר (רביעי) לבית המשפט המחוזי בנצרת כתב אישום נגד ראש העיר של נצרת עילית, שמעון גפסו. גפסו, שהושעה מתפקידו בשל נגדו, נאשם בלקיחת שוחד, התניית שוחד והפרת אמונים.

לפי כתב האישום, כאשר גפסו התמודד על ראשות העיר נצרת עילית בשנת 2008, הוא הבטיח לכמה פעילים שעבדו עבורו ועבור רשימת "עורי עיר" שבראשה עמד, כי ידאג למשרות עבורם בעירייה אם יפעלו להיבחרו ואם ינצח. בין היתר, צוין באישום, גפסו הבטיח לאחד הפעילים משכורת שתהיה גבוהה מ–6,000 שקל בחודש, ולפעיל אחר הבטיח תפקיד בכיר בעירייה. בעקבות כך, הפעילים אכן התגייסו למסע הבחירות של גפסו ורשימתו.

כתב האישום הוגש על ידי עורך הדין רז וולטר מפרקליטות מחוז צפון, לאחר שלגפסו ניתנה, באמצעות באת כוחו, הזדמנות להעלות טיעונים בנושא זה. עוד נכתב באישום כי לאחר הבחירות, פעל גפסו לקבל לעבודה בעירייה פעילים שעבדו עבורו, ובהם השניים המוזכרים בכתב האישום. אחד מהם נקלט לעבודה בעירייה ופוטר בהמשך, והשני לא התקבל בסופו של דבר לעבודה בעירייה, לאחר שהתברר שלא ניתן לקבלו לתפקיד שייעד לו ראש העיר. 

גפסוצילום: אורן נחשון

בתגובה על הגשת כתב האישום אמר גפסו: "קשה להמנע מהתחושה שמדובר ברדיפה אישית. תלונה חסרת חשיבות מלפני שש שנים, ללא ראיות, ללא חקירה - הופכת לכתב אישום שבכוחו להשעות ראש עיר מתפקידו. צריכה להדאיג את כולנו העובדה שבכוחה של הפרקליטות לסמן קורבן כרצונה - ולחרוץ את דינו ללא משפט. אני יודע שמעולם לא עברתי על החוק, ואני משוכנע שכך יקבע גם בית המשפט, אבל האמת כרגע לא מעניינת אף אחד וגם לא קובעת דבר, מה שחשוב זהו רק מאזן הכוחות של מערכת שלמה ומאורגנת שהתגייסה כנגדי, ולא משאירה לי כל ברירות". 

ההחלטה על הגשת כתב האישום הנוכחי התעכבה מאז הודיעה הפרקליטות כבר ביוני האחרון כי בכוונתה להגיש כתב אישום נגד גפסו בגין שלוש פרשיות. היום הודיעה הפרקליטות על הגשת כתב אישום רק בפרשת שוחד הבחירות. בפרשה נוספת, אותה החליטה הפרקליטות לסגור, נחשד גפסו באי־פרסום הסכם קואליציוני שערך ב-2008 עם "הרשימה המשותפת לדו-קיום", איתה הקים קואליציה לאחר הבחירות. גפסו נחשד בעבירות נוספות בקשר להסכם זה.

לגבי הפרשה השלישית והיא המרכזית שבהן, הפרקליטות טרם החליטה. מדובר בחשד ללקיחת שוחד בסך 300 אלף שקל מאיש העסקים, מנהל שוק "רמלה לוד" בעיר, אבישי רביב המשמש כעד מדינה. על פי החשד השוחד ניתן בכדי שגפסו יפעל למתן הקלות מטעם החברה הכלכלית בעיר לטובת מפעילי השוק. במסגרת השימוע הוצגו בפני הפרקליטות הקלטות שונות המטילות ספק במניעיו של עד המדינה. 

 נגד גפסו מתנהל בבית המשפט המחוזי בחיפה משפט נוסף, בו הוא נאשם בלקיחת שוחד, בדרך של התניית שוחד. כמו כן הודיעה הפרקליטות כי באחרונה דחה המשנה לפרקליט המדינה, אלי אברבנאל, ערר שהוגש על ההחלטה לסגור מחוסר ראיות מספיקות תיק חקירה אחר נגד גפסו, באשר לחשדות הנוגעים לתשלום דוחות חנייה.

בשל הגשת כתב האישום הושעה גפסו מתפקידו למשך ארבעה חודשים על ידי הוועדה להשעיית ראשי רשויות. ההשעיה של גפסו תסתיים בסוף חודש יולי, אולם הפרקליטות תבקש להאריכה נוכח הגשת כתב האישום הנוסף.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ