רויטל חובל
רויטל חובל

הוועדה לבחירת שופטים בחרה אתמול (רביעי) בעו"ד איתי הרמלין לכהונת שופט בבית משפט השלום במחוז תל אביב. הרמלין הוא אחד מסנגוריו של רומן זדורוב, שהורשע ברצח תאיר ראדה, מטעם הסנגוריה הציבורית. סנגורים אלה מונו לייצגו לאחר הרשעתו הראשונה של זדורוב.

בעקבות בקשתם להציג ראיות חדשות במסגרת הערעור - שתי חוות דעת הנוגעות לכלי הרצח וטביעות הנעל שנמצאו בזירת הרצח - הוחזר התיק לשמיעה חוזרת בבית המשפט המחוזי בנצרת. בפברואר הורשע שוב זדורוב והתיק חזר לדיון בערעור בבית המשפט העליון.

במסגרת הערעור מותחים הרמלין והסנגור הנוסף, אלקנה לייסט, ביקורת קשה על שופטי בית המשפט המחוזי, על שנקטו סגנון בוטה ומשתלח במומחים מטעמם ועל כך שהשופטים שמו את עצמם ל"מומחה על" ועל כך שקביעותיהם נשענות על טעויות מקצועיות משמעותיות.

הרמלין (מימין) בעת משפט זדורוב בפברואר השנהצילום: גיל אליהו

הרמלין, בן 41, הוא עורך דין של הקליניקה לזכויות בהליך הפלילי באוניברסיטת תל אביב, ובעבר ייצג גם את שמעון קופר, המואשם ברצח שתי נשותיו.

הוועדה למינוי שופטים בחרה אתמול 23 שופטים בסך הכל ורשמת בכירה. בין השופטות שקודמו: שופטת בית משפט השלום בעכו רונית בש ושופטת בית משפט השלום בירושלים שירלי רנר (צביאלי).

בעוד כמה חודשים תתכנס הוועדה לבחירת שופטים לבחירת שופט בית משפט העליון במקומה של עדנה ארבל, שתפרוש לגמלאות בחודש הבא. ארבל היא גם חברת הוועדה לבחירת שופטים, תפקיד שהיא סיימה אתמול. עוד חברים בוועדה: שרת המשפטים ציפי לבני, נשיא בית המשפט העליון אשר גרוניס, שצפוי לסיים את תפקידו בינואר הקרוב, שופט בית המשפט העליון אליקים רובינשטיין, שר התקשורת גלעד ארדן, חבר הכנסת יצחק כהן, חבר הכנסת יצחק (בוז'י) הרצוג ונציגי לשכת עורכי הדין רחל בן ארי וחאלד זועבי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ