ארבע וחצי שנות מאסר ושלילה לצמיתות לנהג שיכור שדרס למוות הולך רגל

ולנטין שרקין מקצרין דרס למוות את אסף ליברמן ופצע את חברתו קשה. השופט: "במעשיו הוא הפגין זלזול בלתי מתקבל על הדעת"

אלי אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלי אשכנזי

שופט בית המשפט המחוזי בנצרת, תאופיק כתילי, גזר היום (ראשון) ארבע וחצי שנות מאסר בפועל על ולנטין שרקין, תושב קצרין בן 42 שהורשע בהסדר טיעון בהריגה, נהיגה בשכרות ומעשה פזיזות תוך נהיגת רכב ועבירות תעבורה נוספות. במקביל החליט בית המשפט על שלילה לצמיתות של רישיון הנהיגה של הנאשם.

בכתב האישום נכתב כי בחודש מאי 2012 שרקין נהג מביתו לכיוון צומת מחניים כשהוא שיכור. נהג שנסע מאחוריו והבחין בנהיגתו המסוכנת, סימן לו וניסה להתריע בפניו על הדבר. למרות זאת, שרקין המשיך בנסיעה ובדרך כמעט דרס רוכב אופניים, שבנס ניצל מפגיעה.

כשהגיע לצומת מחניים, סטה שרקין עם מכוניתו מהכביש ופגע בשני הולכי רגל שעמדו על אי תנועה. מעוצמת הפגיעה נהרג אסף ליברמן, סטודנט ותושב חד־נס שבגולן בן 27. חברתו ללימודים שעמדה לצידו נפצעה באורח קשה.

שרקין (במרכז) בבית המשפט, 2012צילום: ירון קמינסקי

השופט ציין בגזר הדין כי הנאשם כבר היה מעורב בעבר בתאונת דרכים עצמית שנגרמה בשל נהיגה בשכרות. "מצב דברים זה יש בו כדי להעיד על דרכו פורעת החוק של הנאשם, אשר נתפס בעבר בעודו נוהג תחת השפעת אלכוהול, לאחר שגרם לתאונה שבנס לא גבתה קורבנות, נס שלדאבוני לא קרה הפעם", כתב השופט כתילי.

הוא הוסיף כי "עברו התעבורתי של הנאשם מוסיף חומרה יתרה למעשיו, שאם היה לומד מהם פעם קודמת, כשניתנה לו הזדמנות, אולי היו ניצלים חייו של המנוח ונמנעים ייסוריה של המתלוננת (הפצועה, א.א.). במעשיו אלו הפגין הנאשם זלזול הן כלפי החוק והן כלפי חייהם של משתמשי הדרך, זלזול אשר אינו מתקבל על הדעת", ציין.

עם זאת, בית המשפט הזכיר את תסקיר המבחן החיובי של הנאשם, ציין לטובה את הודאתו בהסדר טיעון והזכיר את נסיבותיו האישיות הכוללות מצב בריאותי, כלכלי ומשפחתי. חרף הדברים אמר השופט כי לא מצא לנכון להקל עם שרקין מעבר להסדר הטיעון, ולכן העמיד את העונש על הרף העליון שנקבע.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ