הרב פינטו שב לישראל כדי להעיד נגד ניצב ארביב

אם יבינו במח"ש כי עדות הרב מחזקת את החשדות נגד מפקד להב לשעבר, יעבור פינטו בדיקת פוליגרף. אם יסכים להעיד, יזכה להקלה בתיק השוחד נגדו

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

הרב יאשיהו פינטו יצא הערב (שני) בטיסה מפריז לישראל, ועם הגעתו ארצה הוא צפוי למסור לצוות החקירה בפרשת ניצב מנשה ארביב מידע בנוגע לחומרים המפלילים לכאורה את ארביב בקבלת טובות הנאה מפינטו וממקורביו. לאחר מכן יזומן ארביב לראשונה לחקירה, שבה יעומת עם המידע שימסור פינטו. תמורת המידע שימסור צפוי הרב לזכות בהקלה משמעותית בתיק השוחד נגדו. על ההתפתחות בפרשה דווח לראשונה בחדשות ערוץ 10.

עורכי דינו של פינטו, אלי זוהר ורועי בלכר, מסרו למח"ש חשבוניות ותכתובות המעידות לכאורה כי ארביב, לשעבר ראש יחידת להב 433, קיבל טובות הנאה ממקורבי הרב בעת שכיהן כנספח המשטרה בארצות הברית. בין היתר, חשוד ארביב בכך שלן עם בני משפחתו מבלי לשלם במלון שבבעלותו של בן ציון סוקי, חברו של הרב, בניו יורק. ארביב טען כי הראיות שהציגו סנגורי פינטו מזויפות, וכעת יבקשו החוקרים לאמת את הדברים עם פינטו עצמו. אם ישתכנעו שדבריו מחזקים את החשדות נגד ארביב, יעבור הרב גם בדיקת פוליגרף.

אם המידע שיספק הרב ישביע את רצון המחלקה לחקירות שוטרים והוא יסכים להעיד בפרשת ארביב, הוא יזכה להקלה בתיק השוחד העומד נגדו. לפי ההסכם שאליו הגיעו עורכי דינו של פינטו, הפרקליטות והיועץ המשפטי לממשלה, תיגזר על פינטו שנת מאסר בפועל, לכל היותר. הרב חשוד שהציע שוחד בסך 200 אלף דולר למפקד היחידה הארצית לחקירות הונאה, תת ניצב אפרים ברכה, וציפה לקבל בתמורה מידע על חקירה בעניינן של עמותות שבהן היה מעורב. 

פרקליטו של ניצב ארביב, עו"ד גדעון פישר, מסר הערב: "אני מקווה שהפעם רשויות אכיפת החוק לא יאפשרו לפינטו לצאת מהארץ ולהימלט מהעמדה לדין על מעשיו".

בפברואר האחרון הודיע ארביב על פרישתו מהמשטרה, וביקר את התנהלות מערכת המשפט בעניינו. "אינני יכול עוד להשלים עם התנהלותה של המערכת המשפטית, שהייתי חלק בלתי נפרד ממנה לאורך שנים", אמר אז ארביב. "מערכת שמגלגלת אותי ואת משפחתי בזפת ונוצות". הוא הוסיף: "פניתי מספר פעמים ליועץ המשפטי לממשלה, לפרקליט המדינה ולמפכ"ל. דרשתי כי יזמנו אותי לחקירה ולבדיקה כדי שאוכל להתייחס לכל טענה אם קיימת כזו כלפיי. כחודש ימים אני שוהה בביתי על חשבוני על מנת לאפשר כל בדיקה, אך איש לא פנה אליי ואיש לא ביקש לשמוע את גרסתי".

הרב יאשיהו פינטו ב-2011צילום: אילן אסייג

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ