עסקת טיעון לדומרני בתיק הבחירות בנתיבות: ירצה 15 חודשי מאסר

ראש ארגון הפשע יודה כי סחט באיומים את הרב איפרגן כדי להשפיע על תוצאות הבחירות בעיר. העסקה טעונה אישור ביהמ"ש. הפרקליטות: "עונש לא מבוטל"

שירלי סיידלר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שירלי סיידלר

פרקליטות מחוז דרום הגיעה לעסקת טיעון עם ראש ארגון הפשע, שלום דומרני, בתיק . במסגרת עסקת הטיעון, יודה דומרני במעשי איומים וירצה 15 חודשי מאסר. ההסכם יובא לאישור בית המשפט המחוזי בבאר שבע מחרתיים (חמישי).

בנובמבר האחרון , בחשד שאיימו וסחטו את הרב יעקב איפרגן ("הרנטגן"), כדי להשפיע על תוצאות הבחירות לראשות העיר נתיבות. איפרגן נמנה אז עם תומכיו של המועמד אייל מסיקה מן האופוזיציה, מתחרו של המועמד וראש העיר המכהן .

שהוגש נגד דומרני באותו החודש, ביום הבחירות הוא הגיע יחד עם אנשיו לחצרו של , מתומכיו של המועמד זוהר, ושוחח עמו. לאחר מכן נפגש דומרני עם עוזרו של הרב אברג'ל, עמנואל אלישע. הוא ביקש מהעבריין להעביר מסרים מאיימים לרב איפרגן, במטרה להרתיע אותו ואת אנשי חצרו מלתמוך בפומבי במסיקה.

שלום דומרני בדיון במשפטו, ב-2013צילום: אילן אסייג

בהמשך, בעקבות פגישה מתוחה שהתקיימה בין דומרני לרב איפרגן, הרב ומקורביו אכן חדלו מלעסוק בפעילות פוליטית לטובת מסיקה, מחשש לפגיעה בהם ובבני משפחותיהם. כמו כן, דומרני אף תכנן להיפגש גם עם הרב אבוחצירא, גם הוא מתומכי מסיקה, אלא שלבסוף ביטל את הפגישה.

בפרקליטות מחוז דרום מסרו כי "הסדר הטיעון טרם הוצג בבית המשפט, ולכן לא נוכל להתייחס לפרטיו. עם זאת, נדגיש כי מדובר בהישג משמעותי של המשטרה והפרקליטות, במסגרתו שוב יורשע שלום דומרני בעבירות איומים, , ויושת עליו עונש מאסר לא מבוטל".  

בחודש שעבר הפרקליטות הודיעה על , לאחר שלא נמצא קשר ישיר בינו למעשי האיומים נגד הרב איפרגן. כתב אישום הוגש נגד עוזרו של הרב אברג'ל, שארגן את המפגש בין דומרני לרב איפרגן.

לאחר סגירת תיק זה המשיכו הדיונים בעניינו של דומרני, כשלפני שלב ההוכחות במשפט נשלח התיק לגישור בהמלצת שופט, בין היתר בשל מורכבותו מבחינה ראייתית וכן מכיוון שמדובר באירוע ממוקד וקצר. לאור זאת, מציינים בפרקליטות, הם ראו לנכון להגיע לעסקת טיעון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ