הרב פינטו העיד במשטרה במשך 10 שעות בפרשת ארביב

אם החוקרים ישתכנעו שהמידע שמסר פינטו מחזק את החשדות נגד ניצב ארביב, הוא יזכה להקלה משמעותית בתיק השוחד העומד נגדו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

הרב יאשיהו פינטו העיד היום (שלישי) במשך 10 שעות בפרשת ניצב מנשה ארביב במשרדי המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) בירושלים. עדותו של הרב אמורה לספק לצוות החקירה מידע בנוגע לחומרים המפלילים לכאורה את ארביב בקבלת טובות הנאה מפינטו וממקורביו.

פינטו צפוי לחזור מחר למשרדי מח"ש להמשך עדותו. לדברי אנשיו, הרב סיכם מראש עם הפרקליטות על שני ימי עדות, והוא מתכנן לחזור לביתו במנהטן ביום חמישי בערב. עם זאת, היום עלתה האפשרות כי חקירתו לא תושלם עד מחרתיים, וכי הוא ייאלץ להאריך את שהותו בישראל. לאחר מכן יזומן ארביב לראשונה לחקירה, שבה יעומת עם המידע שימסור פינטו.

הרב נחת בישראל בלילה שבין שני לשלישי לאחר חודשים ארוכים בהם נמנע מלהגיע לישראל, לאחר התפוצצות הפרשה במרכזה עומדים הוא וניצב ארביב. הוא הגיע מלווה באשתו ובילדיו, ובאחד מעורכי דינו, משה מזור. רעייתו של פינטו לא חשה היום בטוב בזמן שהעיד במשטרה, היא אושפזה בבית החולים ושוחררה בהמשך היום.

עורכי דינו של פינטו, אלי זוהר ורועי בלכר, מסרו למח"ש חשבוניות ותכתובות המעידות לכאורה כי ארביב, לשעבר ראש יחידת להב 433, קיבל טובות הנאה ממקורבי הרב בעת שכיהן כנספח המשטרה בארה"ב. בין היתר, חשוד ארביב בכך שלן עם בני משפחתו מבלי לשלם במלון שבבעלותו של בן ציון סוקי, חברו של הרב, בניו יורק. ארביב טען כי הראיות שהציגו סנגורי פינטו מזויפות, וכעת יבקשו החוקרים לאמת את הדברים עם פינטו עצמו.

אם החוקרים ישתכנעו שדבריו של פינטו מחזקים את החשדות נגד ארביב, הוא יעבור גם בדיקת פוליגרף, ויזכה להקלה בתיק השוחד העומד נגדו. לפי ההסכם שאליו הגיעו עורכי דינו של פינטו, הפרקליטות והיועץ המשפטי לממשלה, תיגזר על הרב שנת מאסר בפועל, לכל היותר. פינטו חשוד שהציע שוחד בסך 200 אלף דולר למפקד היחידה הארצית לחקירות הונאה, תת-ניצב אפרים ברכה, וציפה לקבל בתמורה מידע על חקירה בעניינן של עמותות שבהן היה מעורב.

בנוסף למתן העדות במשטרה, במהלך ביקורו בארץ מתכנן הרב פינטו למסור שיעור לחסידיו במרכז "שובה ישראל" באשדוד. בשבוע שעבר, ככל הנראה על רקע תחקיר ששודר עליו בערוץ 2, שלח פינטו איגרת לתלמידיו, ובה שב והכחיש כי נתן שוחד. "מיום עומדי על דעתי לא נתתי פרוטה בשביל טובות הנאה", כתב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ