קטינים חשודים שהציתו את מכונית השופט הבדואי כ"מבחן אומץ"

שניים משלושת החשודים שחזרו את המעשה וסיפרו כי פרצו לכמה מכוניות ונתקלו במכונית של השופט במקרה. השלושה הודו כי ידעו את זהות בעל המכונית

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

המשטרה עצרה בשבוע האחרון שלושה קטינים החשודים בהצתת כלי רכבו של שופט בית המשפט המחוזי, נאסר אבו־טהה, בשבוע שעבר סמוך לביתו בעומר. שלושת החשודים, בגילאי 17-15 מתגוררים ביישוב תל-שבע הסמוך. שניים מהם, בעלי עבר פלילי בתחום עבירות הרכוש, אף שחזרו את המעשה. שלשום (שני) הוארך מעצר החשודים בשישה ימים ובשבוע הבא יוגש נגדם כתב אישום. חקירתם של השלושה נמשכת, כשאחד מהם לפי שעה שומר על זכות השתיקה.

מחקירת היחידה המרכזית נגב עולה כי השלושה הגיעו למכוניתו של השופט אבו טהה, לאחר שפרצו לרכב אחר באותו רחוב. השלושה פרצו למכוניתו של השופט וגנבו משם שתי חפיסות סיגריות וכמה שקלים. לאחר מכן הציתו את המכונית. אחד החשודים טען כי ביצעו זאת כדי לטשטש טביעת אצבעות, ואילו חשוד אחר סיפר כי הם עשו מעין "מבחן אומץ", לראות אם הם מסוגלים להצית רכב. השלושה הודו כי ידעו שמדובר במכוניתו של השופט.

במשטרה מציינים כי הנערים לא רצו להעביר מסר לשופט, אלא נתקלו במכונית במקרה והחליטו לפרוץ אותה. למרות ששניים מהעצורים מוכרים למשטרה ובעברם כמה תיקים פליליים, הם לא ניצבו מעולם בפני השופט אבו־טהה. החשודים ניסו להימלט לאזור המרכז, אך לבסוף נעצרו. 

למרות טענת המשטרה כי החשודים ידעו שמדובר בכלי רכבו של השופט אבו טהה, עו"ד רינת יהב מהסנגוריה הציבורית המייצגת את אחד החשודים, מציינת כי הם לא ידעו למי שייך כלי הרכב. "מדובר בעבירה חמורה מאוד, אבל מרשי בגרסתו מסר שהם הציתו את הרכב בגלל שחששו מעקבות אחרי שפרצו אליו", אמרה, "לא היה רצון להתנכל לאיש, ומרשי הביע חרטה על מעשיו". 

מכוניתו של אבו-טהה, בשבוע שעברצילום: אליהו הרשקוביץ

מפקד ימ"ר נגב, סנ"צ עזרא אלישר, ציין כי היחידה קיבלה את האחריות לאירוע מיד אחרי קבלת הדיווח הראשוני, "מפקד המחוז הגדיר את החקירה כחשובה ביותר והתחלנו בפעולות חקירה. בעקבות מידע מודיעיני שהתקבל, ביום שישי ביצענו ארבעה מעצרים וביום שלישי ביצענו מעצר נוסף. מהחקירה עולה שהם פעלו עצמאית ולא נשלחו על ידי גורמים עבריינים. אחד מהם אמר בחקירה, 'אמרנו לעצמנו בוא נהיה גברים ונשרוף את האוטו של השופט'". שניים מחמשת החשודים שוחררו ונוקו מכל חשד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ