11 שנות מאסר לשושן ברבי, הנהג שדרס למוות והפקיר שלוש נשים בנתניה

עבירות ההריגה של ברבי הומרו בהסדר טיעון בגרימת מותן של סבטלנה יגודייב, בתה שושנה ואלכסנדרה רובינוב. הוא יפצה את משפחותיהן ב-150 אלף שקלים

רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל

בית המשפט המחוזי מרכז בלוד גזר הבוקר (חמישי) 11 שנות מאסר על שושן ברבי, שהורשע בגרימת מותן של שלוש הולכות רגל בנתניה באוגוסט 2012 ובהפקרתן לאחר התאונה. זאת כחלק מהסדר טיעון שנחתם עמו בינואר האחרון. שלוש הקורבנות בתאונה היו סבטלנה יגודייב (53), בתה שושנה יגודייב (25) וקרובת משפחתן אלכסנדרה רובינוב (66), והשופטת ורדה מרוז גזרה על ברבי לפצות את משפחת האם ובתה ב-100 אלף שקלים ואת משפחתה של רובינוב ב-50 אלף שקלים. 

בינואר האחרון, בתום שמיעת חלק ניכר מראיות התביעה, ובעקבות רמיזות מצד הרכב השופטים, הגיעה הפרקליטות להסדר טיעון עם ברבי, שבמסגרתו הודה והורשע בשלוש עבירות של גרימת מוות בנהיגה רשלנית (במקום הריגה בכתב האישום המקורי), הפקרה אחרי נהיגה, שיבוש מהלכי משפט והדחה בחקירה והחזקה ושימוש בסם מסוכן.

בכתב האישום המקורי טענה הפרקליטות כי לפני התאונה שתה ברבי אלכוהול בכמות ניכרת. כיוון שברבי ברח ממקום התאונה לא ניתן היה לקחת ממנו בדיקת דם ולכן הפרקליטות לא היתה יכולה להוכיח את רמת האלכוהול בדמו בעת התאונה. עדי תביעה שונים העידו על כך ששהו עם הנאשם לפני התאונה והבחינו ששתה בירה, אך התקשו לאמוד את הכמות.

שושן ברבי עם סנגורו בהארכת מעצרו ב-2012צילום: אלון רון

בשלב הטיעונים לעונש העיד לטובת ברבי רפי קדוש, סגן ראש עיריית נתניה לשעבר והממונה על הפיקוח והשווקים, שסיפר שהיה עד לשינוי ניכר באורחותיו וטען כי ברבי מתחרט על מעשיו. בדברים שאמר ברבי לפני גזר הדין הוא הביע צער וחרטה על מעשיו והתנצל בפני משפחות המנוחות. הוא סיפר על כך שהוא סובל מנדודי השינה וחיזיון זירת התאונה שב ועולה לנגד עיניו.

"מעשי הנאשם נפשעים, מכוערים ומקוממים", כתבה השופטת מרוז, "כיום הוא מלין על 'התלהמות' התקשורת, אשר שיוותה לו דימוי קשה ומכוער. אכן, מוטב היה לתקשורת, כי תפגין איפוק ואחריות יתר בסיקורי האירועים בבתי המשפט. עם זאת, ברי כי מעשיו החמורים של הנאשם, הם שעוררו את ההד והעניין הציבורי".

מרוז התייחסה לעברו הפלילי של ברבי ולדבריו שלפיהם היה בעיצומו של שינוי גדול בחייו. "למרבה הצער, אין בנמצא נקודות זכות רבות לטובת הנאשם, כנימוק להקלה בעונש, למעט ההכרה בחומרת מעשיו, הצער והחרטה שהביע והודאתו בעובדות כתב האישום המתוקן, אגב נכונות לשאת בכל עונש, כפי שייקבע. לצד אלו, בפיו תירוצים כאלו ואחרים, שנועדו להמעיט מאחריותו", כתבה השופטת.

השופטת מרוז ציינה כי יש לגזור על ברבי את הרף העליון של העונשים הנהוגים בעבירות כאלה "לנוכח האינטרס הציבורי שמטרתו להגן על שלום הציבור ועל רקע רשלנותו המתוארת של הנאשם ועברו הפלילי המכביד, כמו גם עברו התעבורתי וכן, בהתחשב בנסיבות בעלות החומרה היתרה בהן בוצעו עבירות ההפקרה וההדחה, תוך זלזול בערכי חוק ומוסר".

אף שהרף העליון עומד על 30 חודשי מאסר בגין גרימת מוות ברשלנות, כפי שנטען על ידי התביעה, קבעה השופטת כי יש לחרוג גם ממנו ולגזור על ברבי שלוש שנות מאסר.  בגין העבירות של הפקרה לאחר פגיעה, שיבוש מהלכי חקירה והחזקת סמים וצריכתם – שבע שנות מאסר ובגין העבירה של הדחה בחקירה – שנתיים מאסר.  השופטת קבעה כי חלק מהעונשים ירוצו במקביל וכן שהופעל עונש מאסר על תנאי מהרשעותיו הקודמות, כך שהעונש יעמוד על 11 שנות מאסר בסך הכל. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ