חולצו שתי בנות שנחטפו לתאילנד על ידי אביהן

במשטרה חושדים שהילדות, בנות חמש ושלוש, נלקחו בחודש שעבר בידי האב לסוף שבוע אך הוא חטף אותן ושיכן אותן בבנגקוק; כמה מבני משפחתו נעצרו

שירלי סיידלר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שירלי סיידלר

שתי אחיות מבאר שבע שנחטפו בידי אביהם ונסעו עמו לתאילנד לפני חודש וחצי, שבו שלשום (שישי) לישראל; כך הותר היום לפרסום.

אמן של הילדות, בנות שלוש וחמש, התלוננה לפני כחודש וחצי במשטרת באר שבע כי בן זוגה, עמו היא נמצאת בהליך גירושין, לקח אותן בסוף השבוע כפי שסיכמו אך לא השיב אותן. במשטרה עלה חשד כי האב חטף את הבנות, ומאוחר יותר התברר כי כמה שעות לאחר הגשת התלונה הוא יצא עמן מהארץ. לשם כך האיש אף זייף מסמך כדי להנפיק דרכונים חדשים לילדות דרך משרד הפנים, שכן לשתיים דרכונים השמורים אצל האם.

האחיות שנחטפו ואביהן

תחילה טס האב עם בנותיו ליוון, טורקיה ורוסיה, ולבסוף הגיעו לתאילנד - מה שהקשה על המשך החקירה, שכן לתאילנד אין הסכם הסגרה עם ישראל. במהלך החקירה התברר כי כמה בני משפחה של האיש עזרו לו בתכנון ובביצוע החטיפה, שלחו לו כספים ואף סחטו את האם שנשארה בארץ. במשטרה חושדים כי חלק מהסחיטות נועדו לשכנע את האם לחתום על מסמך לפיו האב הוציא את הילדות מהארץ באישורה, כדי שלא יואשם בסעיפי חטיפה.

במשטרה מציינים כי האב נקלע למצב כלכלי קשה וקיבל עזרה כספית מאחיו, חלקם מתגוררים במדינות שונות והשאר בארץ. כמו כן מצבו הנפשי החל להידרדר והוא התקשה להתמודד עם שתי בנותיו הקטנות, ששוכנו בדירה בבנגקוק. בעקבות זאת עלה חשש שהילדות נמצאות בסכנה של ממש, וכי הוא עלול לפגוע בהן.

בעזרת נציגי המשטרה במזרח והאינטרפול, האם הוטסה לתאילנד ושם הצליחו לאתר את האב, לבודד אותו ולקחת את הילדות כשהן ללא פגע. ביום שישי נחתו האם ובנותיה בארץ. שלושה בני משפחה של האב החשוד נעצרו על ידי תחנת באר שבע, ויובאו מחר להארכת מעצר. האב עצמו נותר בתאילנד, שכן לישראל אין אפשרות להסגיר אותו.

עו"ד נגה ויזל, המייצגת את האב, אמרה בתגובה: "מדובר במבצע הצלה. למרשי נתגלה כי בתו הבכורה בת ה-5 נתונה להתעללות מינית מצד גברים. למרות שהתלונן למשטרה פעמים רבות, המשטרה לא עשתה דבר ואפילו לא טרחה להפנות את הילדה לחוקרת ילדים, שתקבע אם בוצעו בה עבירות מין. על סמך מה קבעה המשטרה שלא הייתה התעללות אם הילדות מעולם לא נחקרו אצל חוקרת הילדים כמקובל בחוק? לא ברור כיצד החליטה המשטרה שלתלונותיו של מרשי לא נמצא בסיס מבחינה חקירתית, ראייתית ומודיעינית".

עו"ד ויזל הוסיפה, כי מרשה "התלונן לרווחה מספר פעמים, אולם איימו עליו שאם יפתח את הפה לא יראה את הבנות. מחוסר ברירה ומתוך רצון להציל את בנותיו, הרחיק אותן מהסכנה ונסע איתן לחו"ל". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ