בניגוד לטענות הרווחה, עדויות על המעשים בקריית גת התקבלו כבר ב-2011

לעירייה הגיעו עדויות של החשודה ושל אנשי מקצוע, שסיפרו כי קטינים מקיימים עמה יחסי מין, אך הן לא הועברו למשטרה. המשטרה ממליצה להגיש נגדה כתב אישום

שירלי סיידלר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שירלי סיידלר

המשטרה המליצה היום (ראשון) להגיש כתב אישום בגין מעשי סדום בקטינים ומעשה מגונה בנסיבות אינוס נגד האשה מקרית גת, החשודה בביצוע עבירות מין בקטינים. בגיבוש עמדתה, התבססה המשטרה על תשע תלונות שהוגשו בפרשה על ידי קטינים מתחת לגיל 14. התיק הועבר היום לפרקליטות מחוז דרום, שצפוייה להגיש את כתב האישום ביום רביעי הקרוב. בקשה הוגשה למעצר עד תום תהליכים של האשה, שנמצאת במעצר מאז ה–28 במאי ושפרטיה עדיין אסורים לפרסום. הערב חשף ערוץ 10 מסמכים שלפיהם בניגוד לטענות אגף הרווחה - שהכחיש בימים האחרונים כי ידע על הנעשה בביתה של החשודה - כבר בשנת 2011 התקבלו בעירייה עדויות של החשודה, של קרובי משפחתה ושל אנשי מקצוע, שהתריעו על כך שקטינים נוהגים לפקוד את ביתה ולקיים עמה יחסי מין.

במשטרה אמרו כי בניגוד לנאמר בתלונה שהוגשה מטעם החשודה בשבוע שעבר, לא נחקרו נערים החשודים באונס. זאת, משום שהחשודה לא מסרה שמות של חשודים במעשה. עו"ד חופית אדרי, המייצגת את החשודה מטעם הסנגוריה הציבורית, אמרה בסיום הדיון שהתקיים בבית משפט השלום באשקלון כי "יש להצר על כך שתלונתה של החשודה בדבר עבירות חמורות שבוצעו בה לא נחקרה כראוי על ידי צוות החקירה". עו"ד אדרי ציינה כי יש לקוות שלפני שיוגש כתב האישום, "הפרקליטות תסקור את כל חומר החקירה ובמידת הצורך תורה על השלמת פעולות חקירה. מצבה העגום של החשודה והמעורבות הפעילה של יתר המעורבים מצדיקים התייחסות זהירה גם כלפיה".

מהמסמכים שנחשפו הערב עולה כי בתחילת 2011 סיפרה החשודה למדריכה באגף הרווחה בעיר כי קבוצת נערים נוהגת ליצור עמה קשר ולהיפגש איתה במטרה לקיים עמה יחסי מין; "קשה לי לסרב להם, אני צריכה עזרה", אמרה אז החשודה.

החשודה בבית משפט השלום באשקלון, לפני שבועייםצילום: אילן אסייג

באגף ציינו כי אז לא ניתן להתעלם מאורח חייה של החשודה, המסכן את בריאותה הנפשית. עם זאת, שירותי הרווחה בעיר לא טיפלו בפנייה ולא פנו למשטרה, על אף שידעו כי החשודה נוהגת לקיים יחסי מים עם קטינים מתחת לגיל 14.

מאוחר יותר, בשנת 2012, פנתה החשודה לשירותי הרווחה פעם נוספת. בפגישתה סיפרה האשה לעובדת הסוציאלית: "מגיעים אלי נערים בחבורות ומקיימים איתי יחסי מין. הם מגיעים אליי בכל מקום. אני רוצה לשבור את מעגל השתיקה, להפסיק עם זה ולצאת לדרך חדשה". שירותי רווחה הציעו לאשה להיכנס להוסטל, אך היא סירבה - ובכך הסתיים הטיפול בפרשה. גם הפעם איש לא דיווח למשטרה על הנעשה.

כמה שבועות לאחר מכן פנתה אחותה של החשודה לשירותי רווחה בעיר, והדגישה כי מצבה הנפשי של החשודה אינו טוב. האחות סיפרה אז כי 30 איש פוקדים את ביתה של האשה מדי יום. מלבד האחות, גם אמה של החשודה פנתה לשירותי הרווחה בשנת 2013. האם העידה כי נערים נכנסים ויוצאים מביתה של האשה, וכי היא מבקשת עזרה.

במסמכים נחשפו גם עדויות של אנשי חינוך, ובהם יועץ חינוכי מאזור הדרום, שהעיד כי תלמידיו בכיתה ו' סיפרו לו כי הם נוהגים לפקוד את ביתה של האשה בקריית גת ולקיים איתה יחסים בתמורה ל–50 שקלים. זאת, בזמן שבתה בת השנתיים - שמאוחר יותר נלקחה ממנה - שוהה במקום. בתגובה לעדותו של היועץ התקשרו גורמים באגף הרווחה לאשה, שטענה כי כבר לא מטרידים אותה. הטיפול בפנייה נסגר.

המסמכים הועברו למשרד הרווחה ולידי השר מאיר כהן, שממשיכים לבדוק את התנהלות אגף הרווחה בעיר. לפני כשבוע הוציאה המשטרה צו בית משפט כדי לקבל לידיה את תיק הרווחה של החשודה, לאחר שהעירייה סירבה להמציאו.

בתגובה לחשיפת המסמכים נמסר מעיריית קרית גת: "במהלך השנים סירבה הגברת למספר מסגרות בהן הושמה, ואף לוותה בידי עובדת סוציאלית פרטנית. יצוין כי במהלך השנים האלה לא נתקבלה ברווחה אף תלונה על יחסים אסורים על פי החוק. מתן הסעד לגברת נסב סביב ניסיונות עיקשים להביאה למוטב ולשפר כשירותה ההורית והאזרחית, תוך שיתוף פעולה עם משפחתה".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ