אשכנזי ורעייתו צפויים להיחקר היום באזהרה בפרשת הרפז

בין החשדות העיקריים שתבדוק המשטרה ביחס לאשכנזי יהיו שאלת מעורבותו באיסוף המידע המכפיש נגד ברק ונגד בכירים נוספים במערכת הביטחון

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים10

הרמטכ"ל לשעבר, גבי אשכנזי, צפוי להגיע הבוקר (רביעי) לחקירה באזהרה במשטרה בפרשת הרפז. במקביל תיחקר גם אשתו של אשכנזי, רונית. תהיה זו הפעם הראשונה שבה השניים נקראים לחקירה בגלגול הנוכחי של חקירת המשטרה, שהחלה לפני כמה חודשים. החקירה תתקיים ביחידה לחקירות הונאה, לה"ב 433, בלוד.

חקירתם של בני הזוג אשכנזי אמורה לסיים את השלב העיקרי בעבודת המשטרה. המשטרה הסתמכה במידה רבה בעבודתה על הקלטות השיחות מלשכת הרמטכ"ל לשעבר. לפני אשכנזי כבר נחקרו באזהרה דובר צה"ל לשעבר, תת-אלוף (מיל') אבי בניהו, עוזר הרמטכ"ל לשעבר אלוף-משנה (מיל') ארז וינר ושני בכירים במשרד הביטחון, אמיר קין ובצלאל טרייבר. יריבו של אשכנזי, שר הביטחון לשעבר אהוד ברק, מסר עדות, אך לא נחקר כחשוד. כמו כן גבתה המשטרה עדויות משורה ארוכה של עיתונאים שסיקרו את המריבה המתמשכת בין לשכות שר הביטחון והרמטכ"ל.

רונית וגבי אשכנזי בשנה שעברהצילום: מוטי מילרוד

נראה כי בין החשדות העיקריים שתבדוק המשטרה ביחס לאשכנזי יהיו שאלת מעורבותו באיסוף המידע המכפיש מצד אנשיו נגד ברק ונגד בכירים נוספים במערכת הביטחון, בהם האלוף (מיל') יואב גלנט. שאלה נוספת שתיבדק נוגעת לחשד שאשכנזי ואנשיו ניסו לשבש את חקירת המשטרה המקורית בפרשה באוגוסט 2010, מיד לאחר פרסום המסמך המזויף בערוץ 2. במהלך אותה חקירה העיד אשכנזי שלוש פעמים במשטרה, אך לא נחקר כחשוד.

מזכיר הממשלה, האלוף (מיל') אביחי מנדלבליט, נחקר אתמול באזהרה במשטרה זה היום השני ברציפות בפרשת הרפז. בתוך יומיים נחקר מנדלבליט, ששימש כפרקליט הצבאי הראשי בעת התפוצצות הפרשה, במשך קרוב לעשרים שעות. הוא נחשד בביצוע עבירות מרמה והפרת אמונים. חקירת המשטרה נגדו התמקדה במגעיו של מנדלבליט, מטעמו של אשכנזי, עם פרקליטות המדינה בימים שלאחר פרסום המסמך.

תגובות