כתב אישום נגד האשה מקרית גת: "גרמה לקטינים לבצע בה מעשי סדום"

על פי הפרקליטות, היא ביצעה שבעה מעשי סדום ומעשים מגונים בקטינים רבים: "חשש שתסכן את ביטחון הציבור, מונעת מדחף ורצון עז לסיפוק מיני"

שירלי סיידלר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שירלי סיידלר

פרקליטות מחוז דרום הגישה היום (רביעי) כתב אישום בגין שבעה מעשי סדום ומעשים מגונים בקטינים נגד האשה מקרית גת, שבוצעו לכאורה בשנים 2014-2009. שלשום סיימה המשטרה לחקור את המקרה, והגישה לבית משפט השלום באשקלון הצהרת תובע, שבה המליצה להגיש נגד האשה, בת 38, כתב אישום. כמו כן, הוגשה בקשה למעצר עד תום ההליכים.

לפי כתב האישום, האשה נהגה לבצע עבירות מין בקטינים רבים בגילים 16-12 במספר רב של הזדמנויות, בתדירות גבוהה. העבירות, לפי האישום, בוצעו בהסכמת הקטינים וברוב המקרים בנוכחות קטינים אחרים, כשהנאשמת מבצעת בהם עבירות בזה אחר זה. כמו כן, במרבית המקרים, הקטינים יזמו את הקשר עם הנאשמת והגיעו לביתה. אולם, נכתב כי באחד המקרים "הנאשמת גרמה לקטין ולקטינים אחרים לבצע בה מעשי סדום". המקרים אירעו בביתה בקרית גת, ובמקומות ציבוריים בעיר, בשדרות ובנתיבות.

בבקשה למעצר עד תום ההליכים, נכתב כי נגד המשיבה קיימת עילת מעצר, שכן קיים יסוד סביר לחשש שתסכן את ביטחון הציבור. ”האשה, לאורך שנים, ביצעה עבירות מין רבות מספור כלפי עשרות קטינים, לעיתים מתחת לגיל 13, כאשר היא מונעת מדחף ורצון עז לקבל סיפוק מיני מקיום יחסי מין עם קטינים". עוד נכתב כי "מדובר באשה בגירה שהשתמשה בקטינים רכים ככלי לסיפוק יצרה המיני שאינו ידע שובע, כשהיא נוהגת כ'מכורה' שאינה יכולה ורוצה להפסיק את מעשיה על אף שהיא מודעת שמדובר בעבירה חמורה". כמו כן, נכתב כי הנאשמת הודתה כי ידעה את הפסול שבמעשים. 

באחד המקרים המפורטים בכתב האישום, נכתב כי קבוצת קטינים שישבה בפארק בקרית גת הבחינה באשה. הקטינים, שידעו על מעשיה, החלו לשוחח עמה והנאשמת הזמינה אותם להגיע לביתה. כשהגיעו, ביצעה הנאשמת מעשים מגונים באחד הקטינים כשאחר מחכה וצופה במעשים. במקרה נוסף, נכתב כי קבוצה של שבעה קטינים הגיעה לביתה של החשודה, שם היא ביצעה בהם מעשי סדום ומעשים מגונים, אחר אחרי השני, כשהשאר צופים.

חרף הטענות המובאות בכתב האישום, לפיהן האישה גרמה לקטינים לבצע בה מעשים מגונים ומעשי סדום, מעדות של נער שקיים עמה יחסי מין, כפי שהובאה בכתבתו של שי לוי מ"ידיעות הדרום", עולה תמונה אחרת, השופכת אור על טיב היחסים בין הצדדים.

הנער, בן 14 מקרית גת, סיפר בעדותו ששמע לראשונה על האשה עוד כשלמד בבית הספר היסודי. "פעם ראשונה שמעתי עליה בכיתה ה'. חברים מהכיתה היו איתה ואמרו שזה כמו בסרטים שראינו".

לדבריו, לפני שנתיים, כשהיה בן 12, החליט להיות "אחד מהחבר'ה" ולהתנסות לראשונה בקיום יחסי מין. "חבר שלי אמר לי שרק אני לא הייתי אצלה", סיפר. "אז אמרתי 'יאללה, למה לא', גם ככה רציתי ללכת. כשהיינו בבית ספר הוא התקשר אליה, אמר שיש לו חבר וקבענו שעה ומקום".

החשודה בבית משפט השלום באשקלון, לפני שבועייםצילום: אילן אסייג

בהמשך הוא מתאר את אחד המפגשים עמה, אליו הגיע עם עוד שניים מחבריו. "הלכנו שלושה חברים, נכנסנו לבית שלה וחבר שלי אמר לה: 'יאללה שרמוטה לכי לחדר'. נקרעתי מצחוק אבל גם התפדחתי מזה. אבל היא צחקה והלכנו לחדר, שם ישר היא הורידה בגדים", הוא שחזר. "ישבתי בצד וחברים שלי עשו אותה ביחד. קיללו אותה ונתנו לה מכות. בהתחלה רק על התחת אבל אחר כך חבר שלי נתן לה סטירה. אז היא אמרה 'לא', אבל הוא צחק ואמר לה 'שתקי יא זונה'. הקטע שגם היא צחקה, הם עשו אותה כמו בסרט כחול ואז הם ישבו בצד ואני נכנסתי".

למרות שחבריו צפו בו כששכב עם הנאשמת, הוא ציין שלא היה לו אכפת, כי כבר ידע מה הוא צריך לעשות. "וגם עשיתי אחת מהשכבה שלי. בזמן שנתתי בה הם קיללו אותה ואמרו לה שהיא שרמוטה ושתרד לי. היא עשתה הכל ואני נקרעתי מצחוק.

"אחרי שגמרתי הם רצו עוד פעם. היא אמרה שנגמר לה הכוח, אז חבר שלי קילל אותה ואמר שהוא יעשה את זה מהר. היא סרבה והוא זרק עליה משהו, לא זוכר מה. באנו ללכת ואז היא אמרה שטוב - ונעשה עוד סיבוב אחד. נראה לי שהיא עוד היתה חרמנית אבל שהיתה צריכה לצאת מהדירה או משהו כזה, לא יודע. אז נתנו בה כל אחד והלכנו משם. כשיצאנו זרקתי עליה את החולצה שלה ואמרתי לה: 'פעם אחרונה שאת אומרת לנו לא'. סתם, זה היה בקטע של צחוק ועובדה שגם היא צחקה. משם יצאנו לקנות שתייה והלכנו לפארק".

עו"ד דוד ויצטום, סגן הסנגורית המחוזית במחוז דרום, מסר בתגובה: "עם הגשת כתב האישום היום, הסנגוריות המייצגות את הנאשמת ילמדו את חומר החקירה ויתייחסו אליו לגופו של עניין בבית המשפט. הסנגוריה ממשיכה לקבל פניות מארגוני סיוע רבים המבקשים לסייע בכל דרך לנאשמת, זאת מתוך הבנה כי מצבה המורכב מחייב התייחסות רגישה. אנו מקווים כי ברוח דברי מפקד מחוז הדרום במשטרה, הגשת כתב האישום כנגד הנאשמת לא יחסום המשך בירור וחקירה של כל המעורבים בפרשה".

בשבוע שעבר הסנגוריה הציבורית הגישה בשם האשה תלונה במשטרה על מעשי אונס שעברה מצד הנערים. למרות התלונה, טרם נחקרו המעורבים בנושא, שכן לדברי המשטרה היא לא מסרה פרטים מדויקים על חשודים אפשריים. יחד עם זאת, הנחה מפקד המחוז במשטרה ניצב יורם הלוי לא לסגור את התיק. כמו כן, ציין הלוי כי המשטרה תבדוק את התנהלות השוטרים בתחנת קרית גת בתיק, בין היתר כדי לשפר יכולות עתידיות ולמנוע הישנות מקרים דומים.

הנאשמת נעצרה לפני כשבועיים בחשד שקיימה יחסי מין עם מספר רב של קטינים, חלקם מתחת לגיל 14. לאשה סיפור חיים מורכב, הכולל מצב כלכלי קשה ובעיות אישיותיות שלא אובחנו באופן רשמי, והיא מוכרת לאגף הרווחה בעיריית קרית גת כבר שנים. בשבוע שעבר קבע בית המשפט באשקלון כי החשודה כשירה לעמוד לדין, בהסתמך על ממצאי הבדיקה הפסיכיאטרית. 

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ