בן אליעזר נחקר שוב בנוגע לכספים שנמצאו ברשותו

הח"כ נשאל לגבי 600 אלף הדולרים שהתגלו בכספת שבבעלותו. לטענתו, קיבל את הכספים שהעביר לו איש העסקים נניקשווילי כהלוואה ולא תמורת שירות

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

חבר הכנסת בנימין בן אליעזר נחקר אתמול בפעם השנייה ביחידה הארצית לחקירות הונאה משך שעות ארוכות. המועמד לנשיאות לשעבר התבקש לספק הסברים על קיומם של סכומי כסף נוספים שעליהם נודע למשטרה מאז חקירתו הראשונה.

השבוע הגיעו חוקרי המשטרה לסניף בנק דיסקונט בירושלים, שם הוציאו מכספת בבעלות בן אליעזר 600 אלף דולרים, עליהם לא דיווח לרשויות המס. בן אליעזר טען בחקירתו כי הוא היה זה שהודיע על הכספת שברשותו, אולם מרבית הכסף שנמצא בתוכה שייך לבנו שנמצא בחו"ל.

בן אליעזר התבקש אתמול להציג את הסבריו לחשדות שהעלו נגדו חוקרי המשטרה ואנשי רשות המיסים בחקירה הקודמת. הוא המשיך לטעון בפני החוקרים שלא הסתיר דבר, וכי כל הכספים שהיו לו הושקעו ברכישת הבית ביפו. בן אליעזר טען עוד שההלוואה שלקח מאיש העסקים אברהם נניקשווילי שימשה גם היא לרכישת הבית. עוד טען שלא קיבל את הכספים בתמורה לשירות כלשהו, וכי נקבע שיחזיר את הסכום במלואו. בן אליעזר יצא לביתו בתום שלוש שעות וחצי של חקירה, והוא צפוי להגיע למשרדי היחידה פעם נוספת.

ביום שישי האחרון נחקר בן אליעזר באזהרה בחשד שקיבל מאות אלפי דולרים מנניקשווילי. במסגרת חקירת פרשת נמל אשדוד התגלו ראיות ישירות להעברות כספים מנניקשווילי לבן אליעזר ולבני משפחתו. בעקבות זאת פנתה רשות המסים ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין וביצעה סריקה של חשבונות הבנק של בן אליעזר וקרוביו. הבדיקה העלתה שהח"כ לא דיווח לכנסת על העברות הכספים. בן אליעזר זומן לתשאול במשרדי יחידת להב 433 והתבקש להסביר את הדבר, אך לא סיפק הסבר מניח את הדעת והתשאול הפך לחקירה באזהרה. על פי החשד, העברות הכספים התבצעו בכמה דרכים. חלקם, כ-400 אלף דולר, הועברו לכאורה כהלוואה לבן אליעזר ב-2011, ואילו סכומים נוספים הועברו לכאורה בהעברות ישירות לחשבונו של חבר הכנסת.

בעקבות הפרשה הודיע בשבת האחרונה בן אליעזר כי הוא פורש מההתמודדות על תפקיד נשיא המדינה, לאחר שבכנסת העריכו כי החקירה בעניינו מהווה "מכת מוות" למסע הבחירות שלו. בן אליעזר הגדיר את החקירה כ"סיכול ממוקד" והעלה סימני שאלה לגבי עיתויה. "מרגע שהודעתי על התמודדותי לתפקיד, לא פסק מסע השמצות והכפשות אגרסיבי ומתוזמן נגדי, מסע שכל מטרתו למנוע ממני מלהתמודד ומלכהן כנשיא המדינה", מסר. "יש לי אמון מלא ברשויות החוק והצדק של מדינת ישראל, ואני בטוח כי בסיום תהליך הבדיקה, גם רשויות החוק יאמתו את הידוע לי – לא עברתי על החוק, מקורות הכנסתי היו ועודם גלויים ושקופים".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ