אלי אשכנזי

פרקליטות מחוז חיפה הודיעה היום (חמישי) כי החליטה לסגור את תיק החקירה נגד הקומיקאי ירון ברלד, בשל חוסר בראיות. בהודעת משרד המשפטים נכתב כי התיק נסגר "לאחר עיון מעמיק ויסודי בתיק ובחינת חומרי החקירה שנאספו על ידי משטרת ישראל" ו"נוכח העדר ראיות מספיקות להעמדתו לדין".

לפני ארבעה חודשים, נפתחה חקירה נגד ברלד בחשד למעשה מגונה, בעקבות תלונה של נערה בת 17. כמה ימים אחרי, תושבת המרכז בשנות ה-30 לחייה, התלוננה במשטרה נגד הקומיקאי. בעקבות החקירה, הושעה ברלד מהתוכנית "ארץ נהדרת".

בעימות בין ברלד לנערה המתלוננת, היא הטיחה בו כי נגע בה במקומות אינטימיים במהלך מפגש ביניהם "הערצתי אותך", אמרה לו, "אבל לא היתה לי כל כוונה שזה יהיה משהו בעל גוון מיני". ברלד הכחיש את הטענות מכל וכל, דבק בגרסתו וכינה את המתלוננת "שקרנית". הוא אמר כי היה מעין מנטור של הנערה. לדברי תושבת המרכז שהגישה תלונה, בעת שירותם בצה"ל לפני 16 שנה ברלד ביצע בה מעשים מגונים הדומים לאלה שהופיעו בתלונה הראשונה נגדו. לדבריה, היא התלוננה נגדו כבר בזמן השירות, אך מעולם לא עודכנה בתוצאות תלונתה.

בשל החשדות שהה ברלד למשך שבועיים במעצר בית, אך לכל אורך החקירה הכחיש את החשדות נגדו.

גילי איזיקוביץ מוסיפה: מהפקת התוכנית "ארץ נהדרת" נמסר בתגובה להחלטת הפרקליטות: "זו בשורה משמחת לכולנו ובעיקר בעבור ירון, שעבר התמודדות לא פשוטה, ויחזור לתוכנית בתחילת העונה הבאה".

ברלד נכנס לחקירה במשטרה, פברואר האחרוןצילום: תומר אפלבאום

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ