התפתחות משמעותית בחקירת פרשת הרצח של שלי דדון

בשבוע שעבר הותר לפרסום לבקשת "הארץ" כי שישה צעירים ערביי ישראל נעצרו בחשד למעורבות ברצח, אך שוחררו בלא כל אישום הקושר אותם לפרשה

אלי אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלי אשכנזי

התפתחות משמעותית נוספת בחקירת הרצח של הצעירה שלי דדון מעפולה. חוקרי המשטרה והשב"כ מקווים כי התפתחות זו תוביל לפענוח הרצח. על פרטי החקירה הוטל צו איסור פרסום עד סוף החודש.

ביום שלישי שעבר, בעקבות בקשת "הארץ", אישר השופט חנן מלצר מבית המשפט העליון להתיר לפרסום כי שישה צעירים, כולם ערבים אזרחי ישראל, נעצרו בפרשה ושוחררו לבסוף בלא כל אישום הקושר אותם לרצח. מששת החשודים ששוחררו, בהם גם קטין אחד, נמנע תחילה מפגש עם עורך דין בטענה כי המניע לרצח הוא לאומני וכי הם חשודים בעבירת ביטחון של "התארגנות בלתי חוקית". זאת על אף שלא היתה בידי החוקרים שום הוכחה מובהקת למניע לאומני בפרשה. החוק הישראלי מתיר למנוע מעציר בעבירת ביטחון מפגש עם עורך דין במשך עשרה ימים, וכן להאריך את התקופה הזו עד 21 יום באישור בית משפט.

שלי דדון, בת 20 מעפולה, נרצחה ב–1 במאי. גופתה אותרה בסביבות השעה 15:00 בשולי אזור התעשייה רמת גבריאל במגדל העמק, ועליה סימני דקירה רבים. שוטרים שהיו בסיור שגרתי הבחינו בה במגרש חניה נטוש הסמוך מרחק עשרה מטרים מכביש מספר 75 בקטע המחבר את יפיע לצומת נהלל.

הנרצחת, שלי דדון. היתה בדרך לראיון עבודה. מתוך פייסבוק

כרבע שעה לאחר איתור הגופה הגיעו קרובי משפחתה של דדון לתחנת המשטרה בעפולה, ודיווחו כי יצאה בשעות הבוקר לראיון עבודה באזור התעשייה במגדל העמק, אך לא הגיעה אליו. בתחנה, שבה התקבל כבר הדיווח על הגופה, ביקשו מהקרובים להציג תמונה של הצעירה, אז התברר שמדובר בנרצחת. לאחר מכן באו קרובי המשפחה לזירת האירוע וזיהו את הגופה, שהועברה אחר כך למכון לרפואה משפטית באבו-כביר.

זמן קצר לאחר הרצח אמר מפקד תחנת עפולה, ניצב משנה איתן מנשה, כי נבדקים כל כיווני החקירה, אולם השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', התבטא ימים ספורים לאחר מכן בצורה שממנה השתמע כי הרצח בוצע על רקע לאומני. בצל התרבות הדיווחים השונים בדבר "מניע לאומני", קיימו כ-2,000 בני אדם צעדה בעפולה לזכרה של דדון ובה דרשו למצות את הדין עם רוצחיה. לאחר פיזור העצרת, נשארו עשרות מפגינים במקום שקראו "מוות לערבים" בניגוד לבקשת המארגנים. חלקם ניסו ליידות אבנים ולפגוע במכוניתם של אזרחים ערבים. המשטרה עצרה 11 חשודים במעשה.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ