בן אליעזר הגיש תצהיר במסגרת תיק מס של אברהם נניקשווילי

הח"כ, החשוד בקבלת כספים שלא כדין מאיש העסקים, העיד במסגרת ערעור שהגיש נניקשווילי על שתי שומות מס שהוכנו עבורו בשנים 2005-2007

שירלי סיידלר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שירלי סיידלר

ח"כ בנימין (פואד) בן אליעזר (העבודה) הגיש תצהיר במסגרת תיק מס של איש העסקים אברהם נניקשווילי. כך התיר היום (שני) לפרסום בית המשפט המחוזי בבאר שבע. 

בית המשפט חשף היום כי נניקשווילי הגיש שני ערעורים על שומות מס הכנסה שהוצאו לו בשנים 2005-2007. עיקר המחלוקת היתה האם באותן שנים הוא היה תושב ישראל, כאשר איש העסקים טוען שלא היה. בין הראיות בתיק גם תצהיר עדות החתום על ידי בן אליעזר. 

בן אליעזר חשוד שקיבל מאות אלפי דולרים מנניקשווילי - שותף בחברת "שמן" שנעצר לאחרונה בחשד למעורבות בפרשת השחיתות בנמל אשדוד. נניקשווילי נחקר בנוגע להעברות כספים לבן אליעזר ולמקורביו. על פי החשד, ההעברות התבצעו בכמה דרכים: 400 אלף דולר, הועברו לכאורה כהלוואה ב-2011; במקרה אחד נעשתה העברה ישירה מחשבון בנק הקשור לנניקשווילי לחשבון בנק הקשור לבן אליעזר. כמו כן, נבדקות העברות כספים לבני משפחתו של הח"כ. עוד נבדקות הנסיבות שבהן פרט בן אליעזר ב"צ'יינג'" כ-250 אלף דולר, שגם הם הגיעו על פי החשד מנניקשווילי.

בפרוטוקול הדיון היום צוין כי "בתצהיר אין התייחסות כלשהי להלוואה איזו שהיא, שניתנה לבן אליעזר על ידי נניקשווילי".

בן אליעזר בכנסת, בחודש שעברצילום: אוליבייה פיטוסי

בן אליעזר ונניקשווילי נחשבים לחברים קרובים. בן אליעזר היה אורח הכבוד בכמה מן האירועים המשפחתיים המצומצמים שערכה משפחת נניקשווילי, בעוד שנניקשווילי עצמו ביקר תכופות את בן אליעזר בעת שבריאותו התרופפה. בן אליעזר מקורב מאוד גם ל"בן חסותו" של נניקשווילי באשדוד, ג'קי בן זקן. בשלהי 2007 למשל, נצפה שר התמ"ת בן אליעזר בחגיגת בר המצווה המפוארת שערך בן זקן לבנו במלון דייויד אינטרקונטיננטל בתל אביב.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ