עוזרת הבית לשעבר סירבה שוב להעיד נגד מאיר שטרית

לבקשת היועמ"ש, המשטרה פנתה לאשה בבקשה שתעיד. לאחר פיטוריה ב-2012 איימה העוזרת לתבוע את שטרית, בין היתר, על הטרדה מינית

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

בעקבות דרישת היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, המשטרה פנתה פעם נוספת לעוזרת הבית של חבר הכנסת מאיר שטרית (התנועה) וניסתה לשכנע אותה להעיד נגדו.

מאז שפורסם תוכן החוזה שנחתם בין מי שהיה מועמד לנשיאות המדינה, שטרית, לבין עוזרת הבית, מופעל לחץ על המשטרה ועל היועץ המשפטי לממשלה לבחון שוב את הנושא. בימים האחרונים פנה ויינשטין לניצב מני יצחקי, ראש אגף חקירות ומודיעין במשטרת ישראל, וביקש ממנו לנסות ולזמן את העוזרת פעם נוספת למתן עדות.

ב–2012 לאחר שפוטרה מעבודתה איימה העוזרת לתבוע את בני הזוג בגין מה שראתה כשורה של מעשים שפגעו בזכויותיה ובתנאי העסקתה. העוזרת תיארה שורת הטרדות מיניות והציגה ראיות שחיזקו לכאורה את טענותיה. ככל הנראה, מדובר בהקלטות של שיחות שקיימה העוזרת עם שטרית, בהן היא טוענת שמערכת היחסים ביניהם התקיימה בניגוד לרצונה ואילו הוא עונה כי היא התקיימה בהסכמתה.

שטרית בבחירות לנשיאות המדינה, לפני כשבועייםצילום: אמיל סלמן

לפני כשנה וחצי, כשהגיע המידע למשטרה בפעם הראשונה, נוצר קשר עם עוזרת הבית, אולם היא סירבה לשתף פעולה אז.

אתמול נוצר שוב קשר עם האשה, וקצינה ביקשה ממנה בשנית להעיד במשרדי להב 433. עוזרת הבית לשעבר החליטה בעצה אחת עם עורך דינה ששי גז שלא להיענות לבקשת המשטרה. היא טענה שאינה יודעת במה מדובר והדגישה שהיא איננה קורבן עבירה.

ערוץ 10 פרסם החודש את החוזה שנחתם בין שטרית לבין עוזרת הבית באמצעות עורך דין, לפיו בני הזוג שילמו לה סכום של 270 אלף שקלים בסיום עבודתה לאחר שהועסקה בבית המשפחה מעט יותר משנה. בחוזה עליו חתמו שני הצדדים נקבע שבתמורה לכסף, העוזרת לא תוכל לתבוע בעתיד את בני הזוג. הצדדים שחתמו על החוזה התחייבו לשמור אותו בסודיות. עוד נקבע כי אם מי מהצדדים יפר את החוזה, יהיה עליו לשלם 250 אלף שקלים לצד השני.

ללא תלונה של עוזרת הבית או מתלוננת אחרת, וללא חשד סביר לקיום עבירה, המשטרה תתקשה לפתוח בחקירה פלילית נגד שטרית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ