פרשה חדשה מעסיקה את צמרת המשטרה

חשש כי הסתעפויות בפרשה עלולות להביא לפגיעה נוספת בארגון, שספג ביקורת רבה בשל התנהלותו בפרשת חטיפתם ורציחתם של שלושת הנערים

יניב קובוביץ
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יניב קובוביץ
רויטל חובל

פרשה חמורה נוספת מעסיקה בימים אלה את צמרת משטרת ישראל. הסתעפויות בפרשה עלולות להביא לפגיעה קשה נוספת באמונו של הציבור בארגון, שספג באחרונה ביקורת ציבורית חריפה בעקבות התנהלותו בפרשת חטיפתם ורציחתם של שלושת הנערים בגדה. קציניה הבכירים של משטרת ישראל עוקבים כעת בחשש אחר ההתפתחויות בפרשה הרגישה.

בשנים האחרונות נחשפו כמה פרשות מביכות בהן היו מעורבים קצינים בכירים במשטרה. ביולי 2012 הותר לפרסם כי מפקד מחוז ירושלים לשעבר, ניצב ניסו שחם, נחקר בחשד למעשים מגונים והטרדה מינית של שמונה שוטרות ששירתו תחת פיקודו. כתב אישום הוגש נגדו בגין עבירות אלה באוקטובר 2013.

בהמשך נחקר בכיר נוסף בארגון, בדרגת ניצב משנה, אף הוא בחשד להטרדה מינית של שוטרות. מח"ש העבירה את התיק לבית הדין למשמעת של המשטרה שם הורשע. בינואר 2014 נחשפה פרשת "הרב והניצב", במסגרתה נחשד ניצב מנשה ארביב בקבלת טובות הנאה מהרב יאשיהו פינטו. הוא פרש מתפקידו וממתין להמשך החקירה.

דובר המשטרה מסר בתגובה: "החל מאמש אנו עדים לפרסומים באמצעי התקשורת השונים, הרוויים בכותרות וברמיזות שיש בהן כדי להכפיש 30,000 שוטרים מסורים העושים ימים כלילות למען ביטחון אזרחי ישראל, זאת מבלי שתינתן לנו האפשרות להתייחס לנושא, שכן פרטי 'הפרשה' לכאורה, במידה ויש כזו, כלל אינם מצויים בפנינו. ראוי היה להמתין ולהימנע מפרסומים חסרי תוכן המבוססים על הערכות וספקולציות, תוך שעל מנת להעצים את הדרמה מצורפת להם רשימת אירועים שאינם קשורים זה בזה ותכליתם היא לפגוע במשטרת ישראל ובעומד בראשה".

מקורות במשרד המשפטים הבהירו כי עוד מוקדם להעריך אם זו פרשה שאכן תביך את צמרת המשטרה. "הארץ" הגיש בקשה להסרת צו איסור הפרסום על פרטי הפרשה החדשה באמצעות משרד עורכי הדין ליבליך-מוזר והיא תידון בבית משפט השלום בירושלים ביום ראשון.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ