המועמד המוביל לתפקיד פרקליט מחוז תל אביב: מומי למברגר

פרקליט המדינה שי ניצן פנה ללמברגר, כיום פרקליט מחוז דרום, וביקש ממנו להתמודד על התפקיד. הדבר עורר ביקורת מצד המועמדים הפנימיים ממחוז תל אביב

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל
רויטל חובל

ביום רביעי תתכנס ועדה בנציבות שירות המדינה כדי לבחור פרקליט חדש שיעמוד בראש פרקליטות מחוז תל אביב (פלילי) - וההערכות הן כי מי שייבחר הוא שלמה (מומי) למברגר, כיום פרקליט מחוז דרום. למברגר הוא המועמד המועדף על פרקליט המדינה שי ניצן, שאף היה זה שפנה אליו כדי שיגיש את מועמדותו.

פרקליטות מחוז תל אביב (פלילי) מתפקדת כבר תקופה ארוכה ללא פרקליט מחוז קבוע. באוקטובר האחרון מתה פרקליטת המחוז אריאלה סגל אנטלר בעקבות מחלה קשה, ומאז ממלאת את מקומה נאווה שילר. המכרז הפנימי לאיוש המשרה פורסם רק בחודש מאי, לאחר חודשים ארוכים. ניצן העביר מסרים לפיהם הוא מבקש להכיר את הפרקליטים בטרם יאייש את המשרה הבכירה, אך במסדרונות הפרקליטות הופצו שמועות לפיהן הסבה לעיכוב היא שניצן מחפש מועמד חיצוני, ולא מעוניין במועמדים הפנימיים.

למכרז ניגשו שישה מועמדים פנימיים, בהם יו"ר ועד ארגון הפרקליטים הדס פורר־גפני - שפרשה מתפקידה זה בעקבות ההתמודדות, יוסי קורצברג, אלי שוורץ, דפנה וכניש, אירית אברמוב ורפי לוי. המועמדים הביעו אכזבה כששמעו מלמברגר עצמו כי ניצן ביקש ממנו להגיש מועמדות. למברגר התקשר אליהם והודיע על כוונתו להתמודד וחלקם נפגשו עמו בשבוע שעבר במסעדה, במה שנתפס כמעין פגישת הכנה לבואו. בנוסף, הודיע למברגר לפרקליטים העובדים תחתיו במחוז דרום כי בכוונתו להתמודד במכרז. פורר־גפני כבר אמרה למקורביה שאם לא תיבחר, היא תשקול לעזוב את הפרקליטות.

פרקליטות מחוז תל אביב היא פרקליטות המחוז הגדולה בארץ. בימים אלה היא אחראית על ליווי חקירת פרשת הרפז, פרשת פינטו ותיק העבריין איתן חייא. בעבר ליוותה פרקליטות זו, בין היתר, את חקירת החשדות נגד סילבן שלום; התיק נגד הזמר אייל גולן; תיק הבר־נוער; ארגון הפשע של עמיר מולנר והתיק נגד שר האוצר לשעבר אברהם הירשזון.

למברגר היה אחד המועמדים המועדפים על היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין לתפקיד פרקליט המדינה, אולם בחר שלא להגיש מועמדות בסופו של דבר. אחיו, שוקי למברגר, התמודד והפסיד לניצן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ