אישום ברצח דדון: דקר והותיר אותה להתבוסס בדמה

הפרקליטות פירטה את מאפייני הרצח וכן האמצעים שבהם נקט נהג המונית ח'ליפה על מנת לטשטש את עקבות מעשיו. בכתב האישום אין אזכור למניע לאומני

אלי אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלי אשכנזי

פרקליטות מחוז צפון הגישה היום (רביעי) לבית המשפט המחוזי בנצרת כתב אישום נגד חוסיין בן יוסף ח'ליפה, בן 34 מכפר אעבלין, בגין רצח הצעירה שלי דדון מעפולה במאי השנה. ח'ליפה מואשם ברצח בכוונה תחילה, החזקת סכין שלא למטרה כשרה ושיבוש מהלכי משפט. בכתב האישום לא צוין כל מניע - לאומני או פלילי -למעשיו של הנאשם. 

על פי כתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד אילנה ירושלמי ועו"ד רועי אלפסי, עולה כי בתאריך 1 במאי, יצאה שלי דדון מביתה שבעפולה בדרכה לראיון העבודה, והמתינה בתחנה המרכזית בעפולה, שם, סמוך לשעה 7:30 עלתה לאוטובוס ציבורי למגדל העמק. בשעה 7:55 לערך, הגיע האוטובוס לתחנה הסמוכה ל"פרץ סנטר" במגדל העמק.

משפחתה של שלי דדון היום (רביעי) בבית המשפט בנצרתצילום: גיל אליהו

לפי כתב האישום, "סמוך לשעה 8:04, הגיע הנאשם במונית אל תחנת ההסעה בה המתינה שלי ואספה למוניתו. שלי ביקשה להגיע ל"ראיון עבודה בחברת בבקום" ובין הנאשם לבינה התפתחה שיחה שתוכנה אינו ידוע למאשימה. הנאשם החל בנסיעה לכיוון רמת גבריאל אך, ממניעים שאינם ידועים למאשימה, לא הביאה ליעדה אלא הסיעה למגרש חניה נטוש בפאתי אזור התעשיה. בעודם במונית, משהחלה לחשוש מפני הנאשם, התקשרה שלי לבת דודתה ופתחה עמה בשיחה. תוך כדי השיחה, לחשה שלי לבת דודתה כי היא נמצאת "במונית – אחת המפחידות" וכי היא "לא נושמת". השיחה נותקה".

בשלב זה, כך נכתב בכתב האישום, "גמלה בלבו של הנאשם החלטה להמית את שלי. וכך, בהגיעם למגרש, סמוך לשעה 8:10, עצר הנאשם את המונית ויצא ממנה. הנאשם נטל סכין ארוכה וחדה, ודקר את שלי שוב ושוב, ברחבי המגרש, כאשר היא מנסה להימלט מפניו, ללא הצלחה. במשך דקות איומות, גם כשהיא נגררת על ידו ממקום למקום, דקר הנאשם את שלי דקירות עמוקות; במותניה, בגבה, בגרונה, באמתה, בירכה, בחזה ובאחוריה - ללא רחם.

שלי נאבקה בנאשם, ניסתה להגן על עצמה מפניו באמצעות ידיה ואף שרטה אותו, אך לא היה בכך די. לבסוף, השאיר אותה הנאשם, במגרש, מתבוססת בדמה ונסע מהמקום. שלי נותרה במגרש, שכובה על גבה, פצועה ודקורה, עד למותה". 

הפרקליטות מפרטת כיצד הנאשם נמלט מהמקום "ובדרך זרק את מכשיר הטלפון הסלולרי של שלי, אשר נותר במונית, דרך חלון המונית, סמוך לכניסה למגרש. משם המשיך הנאשם בנסיעה לכפר חג'אג'רה, שם זרק לצידי הכביש את ארנקה של שלי שנותר אף הוא במונית. הנאשם נסע לביתו ובמהלך אותו יום ובימים שלאחר מכן ניקה את המונית במטרה להעלים ממנה את דמה של שלי".

חוסיין ח'ליפה, הנאשם ברצח שלי דדון, היום (רביעי) בבית המשפט בנצרתצילום: גיל אליהו

עורך דינו של הנאשם, אחמד רסלאן, אמר כי לקוחו חוזר בו מהודאתו כיוון שנגבתה ממנו תחת לחץ כבד, שכלל מניעת שינה בחמשת ימי המעצר הראשונים, ונוכח העובדה כי נמנע ממנו לפגוש עורך דין במשך עשרה ימים. 

הפרקליטות ביקשה מבית המשפט לעצור את הנאשם עד תום ההליכים המשפטיים נגדו. לדברי הפרקליטות, עולה כי ישנן ראיות פורנזיות: דמה של דדון נמצא במוניתו של הנאשם, והדנ"א שלו נמצא תחת ציפורניה. בנוסף, השחזור שביצע ח'ליפה כלל פרטים מוכמנים, אשר רק הרוצח יכול היה לדעת. 

משפחתה של דדון וקרובים נוספים היו באולם בעת הקראת כתב האישום. אמה של דדון התעלפה כאשר נכנס הנאשם ח'ליפה לאולם. לאחר הגשת כתב האישום, אמר אביה של שלי דדון, יעקב, "ראיתי מפלצת, לא בן אדם. ראיתי מול העיניים שלי את מלאך המוות. זה הרס אותנו. היום הזה החזיר אותנו ליום הרצח. אני מקווה שהוא ייקבר בכלא לכל החיים". 

עוד אמר אביה של דדון: "אני פונה לכל נערה שעולה על מונית- שתבדוק ותסתכל מי נמצא במונית ושלא תעלה סתם". אילנה דדון, האם, שאלה "באיזה זכות הוא לקח לי את הילדה?". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ