מח"ש מתכננת: כתב אישום נגד שוטר שהיה מעורב בהכאת הנער הפלסטיני

בתיעוד של האירוע נראים שוטרים מכים את טארק אבו חדיר עד לאובדן הכרה. אחד השוטרים הושעה מעבודתו וזומן לשימוע

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ניר חסון
ניר חסון

המחלקה לחקירת שוטרים מתכננת להגיש כתב אישום, בכפוף לשימוע, נגד אחד השוטרים שהיו מעורבים בהכאתו של הנער טארק אבו חדיר. אבו חדיר, בן דודו של הנרצח, מוחמד אבו חדיר, נתפס בידי צוות של יחידת המסתערבים של מג"ב בההתפרעויות שפרצו בשועפט יום לאחר הרצח. 

מעצרו תועד בוידיאו ובו נראים השוטרים כשהם מכים אותו ובועטים בו עד לאובדן הכרה. במשטרה אמרו כי השוטרים עצרו את הנער במהלך אירוע אלים שבו נשקפה סכנה לחייהם. "במהלך הפרות הסדר האלימות באזור מזרח ירושלים, מאות מתפרעים, חלקם רעולי פנים, יידו לעבר הכוחות מטענים, בקבוקי תבערה, זיקוקים ואבנים. כתוצאה מהאלימות הקשה נפצעו 15 לוחמים ושוטרים", אמר לאחר מכן דובר המשטרה. הוא הוסיף כי שישה רעולי פנים נעצרו במקום, ושלושה מהם נשאו סכינים. 

מח"ש הודיעה היום כי במסגרת החקירה, שנפתחה מיד עם פרסום הסרטון, נחקרו העדים לאירוע ושני השוטרים שביצעו את המעצר. 

מהמחלקה נמסר כי "הצעיר שצולם בסרטון היה קטין, שנעצר לאחר שזוהה לכאורה ע"י השוטרים כמי שנטל חלק פעיל בהתפרעות, בעודו רעול פנים ובידיו רוגטקה". 

"בתום החקירה, נמצאו ראיות המבססות לכאורה את אשמתו של השוטר החשוד בעבירות אלימות קשות, שבוצעו לאחר מעצרו של הקטין ובעודו אזוק. לאור האמור, החליט מנהל מח"ש לשקול הגשת כתב אישום פלילי נגד השוטר החשוד, והורה לזמנו לשימוע". בינתים הושעה השוטר מעבודתו ל-15 ימים.

אבו חדיר, אזרח אמריקאי, שוחרר ביום ראשון למעצר בית של תשעה ימים. האזרחות האמריקאית של אבו חדיר הובילה גם את משרד החוץ האמריקאי לפרסם גינוי של האירוע ביום שבת האחרון. "אנו מוטרדים מאוד מהדיווחים שלפיהם אבו חדיר הוכה בצורה קשה במהלך מעצרו ואנו מגנים בחריפות כל שימוש מופרז בכוח". בהודעה קראה ארה"ב לחקירה מהירה, שקופה ומהימנה של המקרה". 

פרקליטו של החשוד, עו"ד דב גלעד כהן ממשרד ברטל-כהן, הגיב: "מרשי וחבריו הינם לוחמים מסורים ללא חת, המקריבים את עצמם למען ביטחון תושבי המדינה. הגם ש'השורה התחתונה' מצערת ואינה נעימה לעין, נזכיר כי מדובר היה בהתקפה מתוכננת של רעולי פנים חמושים - שאינם אלא בבחינת מחבלים. הקטין דקר את מרשי, סירב להתפרק מנשקו ועשה כל שביכולתו להשאיר את מרשי וחברו בשטח עוין - ולמנוע מהם לצאת לאזור סטרילי. מוסר סלון אינו מן העניין במצב הזה ולחץ בינלאומי אינו סיבה לרפות את ידי לוחמינו".

אמו של טארק אבו חדיר מציגה תמונת בנה החבול לאחר שהוכה בידי שוטרי מג"בצילום: AFP

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ