שלושה מהעצורים בפרשת רצח מוחמד אבו חדיר ישוחררו מחר

המשטרה מעריכה כי החשודים הצפויים להשתחרר לא לקחו חלק ברצח, אלא רק היו חברים בחוליה; החשודים ברצח טרם פגשו עורך דין. אדם נוסף נעצר ושוחרר

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ניר חסון
ניר חסון

שלושה מששת העצורים בפרשת הרצח של מוחמד אבו חדיר (16) משועפט ישוחררו מחר (חמישי) ממעצר. כך קבעה היום שופטת בית המשפט השלום בפתח תקווה. השלושה שצפויים להשתחרר אינם חשודים במעשה הרצח עצמו אלא בחברות בחוליה שביצעה אותו

במשטרה ובשב"כ מעריכים כי הרצח בוצע בידי שלושת החשודים העיקריים – בן 30 מיישוב ליד ירושלים ושני קטינים מירושלים. לטענת גורמים המקורבים לחקירה השלושה הודו ושחזרו את המעשה. היום צפוי להיות מוסר גם הצו שאוסר על שלושת החשודים העיקריים להיפגש עם עורכי דינם. השלושה שנעצרו בלילה שבין שבת לראשון, אך עד היום אסר עליהם השב"כ להיפגש עם עורך דין. 

שלשום אישר בית משפט המחוזי בירושלים את איסור המפגש. בדיון טענה המדינה שקיים צורך ביטחוני באיסור המפגש עם סנגורים וכי הצו דרוש להשגת חשודים נוספים וראיות נוספות. אתמול נעצר חשוד נוסף בפרשה, אך שוחרר לאחר מספר שעות.

אמו של מוחמד אבו חדיר, סוהא, מראה תמונה של בנה, שלשום בירושלים צילום: רויטרס

עו"ר בנצי קבלר המייצג את החשודים מטעם ארגון חוננו אמר היום: "אנחנו שמחים שמה שטענו לגבי החשודים הוכח כנכון, שלושה אזרחים נעצרו בברוטליות מבלי שיש להם קשר למעשה, לגבי שלושת החשודים הנוספים, נגיב לאחר שיתאפשר לנו להיפגש איתם". עו"ד עדי קידר שמייצג אף הוא את החשודים מסר: "אני מברך על השחרור ובאותה נשימה מביע צער על כך שהמשטרה והשבת השאירו במעצר שווא את שלושת הצעירים בידיעה שאין להם שום קשר לאירועים שיוחסו להם".

תחילת הפרשה בלילה שבין יום שלישי לרביעי בשבוע שעבר, אז הבחינו שני תושבי שועפט בשני צעירים אלמונים דוחפים בכוח את אבו חדיר לרכב שנמלט מהמקום במהירות. הפלסטינים ניסו לדלוק אחר הרכב אך איבדו אותו כאשר זה עבר את צומת הגבעה הצרפתית באור אדום. כמה דקות לפני השעה 4 בבוקר, לאחר שהשניים סיפרו לחוסיין אבו חדיר, אביו של הנער, את אשר ראו, הוא התקשר למשטרה. בתוך זמן קצר החלה המשטרה באיכון הטלפון של הנער וכ–50 דקות בלבד לאחר התלונה, מצאו השוטרים גופה קטנה וחרוכה בחלקת יער ליד שכונת הר נוף בבירה.

פריצת הדרך בחקירה הגיעה ביום שבת לאחר ששוטרים הצליחו לזהות את המכונית שבה נסעו החשודים בסרטון של מצלמות אבטחה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ