עו"ד שלמה למברגר נבחר לפרקליט מחוז תל אביב

למברגר, המכהן כיום כפרקליט מחוז דרום, היה המועמד המועדף על פרקליט המדינה שי ניצן, שבחר בפעם השלישית לקדם מועמד חיצוני

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל
רויטל חובל

ועדת המכרזים של נציבות שירות המדינה בחרה אתמול פה-אחד בעו"ד שלמה (מומי) למברגר לתפקיד פרקליט מחוז תל אביב (פלילי). למברגר מכהן כיום כפרקליט מחוז דרום, והבחירה בו היתה צפויה בשל היותו המועמד העדיף על פרקליט המדינה שי ניצן, שהיה חבר בוועדת המכרזים.

למברגר יחליף בתפקידו את אריאלה סגל אנטלר, שמתה באוקטובר האחרון ממחלה קשה ושמאז מותה מילאה את מקומה המשנה שלה נאווה שילר. הוא גבר על שישה מועמדים פנימיים שניגשו למכרז, בהם יו"ר ועד ארגון הפרקליטים הדס פורר־גפני שפרשה מתפקידה בעקבות ההתמודדות, יוסי קורצברג, אלי שוורץ, דפנה וכניש, אירית אברמוב ורפי לוי. המועמדים הביעו אכזבה כששמעו מלמברגר כי ניצן ביקש ממנו להגיש מועמדות, וכן חששו שתוצאות המכרז ידועות מראש. פורר־גפני אמרה למקורביה שאם לא תיבחר, היא תשקול לעזוב את הפרקליטות.

זוהי הפעם השלישית שבה בוחר ניצן למנות פרקליט חיצוני לראש מחלקה או מחוז, דפוס פעולה המעורר ביקורת נגדו. באפריל האחרון בחרה הוועדה שניצן היה חבר בה באורית קוטב לפרקליטת מחוז דרום (אזרחי) וברחל שילנסקי למנהלת המחלקה לדיני עבודה בפרקליטות המדינה. כמו במכרז לתפקיד פרקליט מחוז תל אביב, גם בשני המינויים הקודמים בחר ניצן שלא לקדם את המועמדים הפנימיים אלא למנות אדם חיצוני.

למברגר בטקס החלפת פרקליט המדינה ב-2013צילום: אוליבייה פיטוסי

הבחירה בלמברגר היתה צפויה שכן ניצן הוא שפנה אליו והציע לו להגיש מועמדותו. מלבד זאת, למברגר היה המועמד המועדף על היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין, שאף ראה בו מועמד לתפקיד פרקליט המדינה.

למברגר, בן 50, החל את דרכו כפרקליט מחוז ירושלים. בתפקיד זה הכריע בתיק קרקעות הפטריארכיה היוונית. לפני כעשור מונה לסגן ראש המחלקה לחקירות שוטרים וב–2009 נבחר על ידי משה לדור לתפקיד פרקליט מחוז דרום, שבו הוא מלווה, בין היתר, את החקירה נגד אלון חסן. הוא ידוע ביחסיו הטובים עם המשטרה ובכך שסייע לשקם את מצבו של המחוז הדרומי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ