חברי כנסת ושרים לשעבר העידו לטובת לחיאני שהורשע בהפרת אמונים

השרה גרמן אמרה שהתאהבה ממבט ראשון בראש העיר בת ים לשעבר. ראש השב"כ לשעבר גילון: "לא הפסקתי להתפעל מהיוזמות שלו"

רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל

מצעד של עדי אופי, מהבכירים שבצמרת השלטון, נראה אתמול (חמישי) בבית משפט השלום בתל אביב, כששלומי לחיאני, ראש העיר בת ים לשעבר, ביקש לשכנע את השופט בני שגיא, שתרומתו לחברה מצדיקה הקלה בעונשו. העדים הופיעו בשלב הטיעונים לעונש שלפני גזר הדין. 

שרת הבריאות, יעל גרמן, אמרה ש"התאהבה ממבט ראשון בלחיאני", כשהכירה אותו בתוכנית לימודים לראשי ערים בהרווארד. שם הם הכירו את ראש השב"כ לשעבר, כרמי גילון, שאף הוא בא להעיד לטובת לחיאני: "כראש עיר לא הפסקתי להתפעל מהיוזמות, מהחזון בתחום החינוך ובתחום האמנות", הוא אמר, "כשבאתי לבקר את בת ים אני פשוט לא הכרתי אותה. נדהמתי ממה שהוא עשה מהעיר הזאת". 

גילון הוסיף: "אני מכיר היום שלומי שמפנים ויודע מה לא היה צריך לעשות, ומה כן צריך לעשות... ואני חושב שמעבר למכה הקשה שנחתה על שלומי, היעדרו מן הזירה הציבורית של מדינת ישראל, יהיה קשה לכולנו".  

לחיאני בבית המשפט בתל אביב, לפני כחודשייםצילום: מוטי מילרוד

ח"כ דוד צור (התנועה), הכיר את לחיאני בתפקידו כמפקד מחוז תל אביב במשטרה. "אני איש חוק לשעבר ואני לא מתייחס לסוגיות שעומדות בפני בית המשפט. אבל מצאתי לנכון לבוא לפה ולהעיד על אופיו של האדם, מהבנה והכרה שהחיוניות שלו גבוהה מאוד גם לעיר בת ים, וגם ברמה האישית". 

עוד העידו לטובתו שר הרווחה, מאיר כהן, שרת החינוך לשעבר, יולי תמיר, אלי אלאלוף והעיתונאיות אבירמה גולן ואורלי וילנאי. 

בחודש מאי חתם לחיאני על הסדר טיעון עם הפרקליטות, שלפיו תיק השוחד נגדו הומר להפרת אמונים. בסך הכל הוא הודה בשלוש עבירות של הפרת אמונים, שהן שלוש פרשות שונות. הוא אמנם לא הורשע בשוחד, אך במסגרת הפרת האמונים הוא מודה בקבלת כספים מבעלי אינטרסים בעיר, ובניגוד עניינים בכך שביקש מעובדים הכפופים לו לקחת הלוואות לצורך כיסוי חובותיו. 

במסגרת ההסדר סוכם כי הפרקליטות תדרוש לגזור על לחיאני עונש של 12 חודשי מאסר בפועל, בעוד הסניגורים, עורכי הדין גיורא אדרת ונתי שמחוני, ביקשו להסתפק בעבודות שירות. 

"הטענה שמתייחסת לתרומתו של הנאשם היא חרב פיפיות", אמרה אתמול התובעת, עורכת הדין שרון כהנא. "את התפיסה הזאת, שלפיה 'אז מה אם הוא לקח לכיס, העיקר שהוא עשה טוב לעיר, שיש גינות ירוקות', בית המשפט חייב לנפץ ולהוקיע. מה יחשוב אחרון הילדים — שמותר מצד אחד לעשות את המעשים האלה ואולי ללכת הביתה ללא כלום, וזה בסדר, זה נורמה". 

כהנא ציטטה מגזר הדין שהטיל השופט דוד רוזן על אהוד אולמרט בתיק הולילנד, שבו נכתב כי "כישרונו והצלחתו והתרומה הציבורית שימשו מצע נוח לביצוע עבירות השחיתות שבהן הורשע". היא הוסיפה כי "החוט המקשר בין העבירות שבהן הורשע הוא השימוש לרעה במעמדו ובכוחו, ובכך שהעדיף לחיאני את האינטרסים האישיים שלו על פני חובותיו כראש עיר". 

גזר הדין יינתן ב-18 בספטמבר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ