שולה זקן תחל לרצות היום 11 חודשי מאסר

זקן, שהורשעה בקבלת שוחד, תהיה הראשונה בנאשמי פרשת הולילנד שתיכנס לכלא; היא עשויה להעיד בפרשיות נוספות נגד אולמרט

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל
רויטל חובל

שולה זקן תחל היום (שלישי) לרצות את העונש שנגזר עליה בתיק הולילנד - 11 חודשי מאסר בפועל. על פי ההסכם עם הפרקליטות ובהחלטת בית המשפט, תתייצב זקן בשעה 12 בכלא נווה תרצה. זקן, שהורשעה בקבלת שוחד, תהיה הראשונה בתיק הולילנד שמרצה את עונשה בתיק, בעוד כל המורשעים האחרים (מלבד אברהם פיינר שעליו נגזרו עבודות שירות) ערערו על פסק הדין לבית המשפט העליון. 

"חברות וחברים יקרים, מחר אני עתידה להתחיל ולרצות את עונשי – כחלק מגזר הדין שניתן לי במשפט הולילנד", כתבה אתמול זקן בפייסבוק. "לאחר כמעט שמונה שנים של מסכות משפטיות מסועפות וסבוכות – אני רוצה להודות לכם. לכל אחת ואחד מכם. לכל מי שתמך ונתן חיבוק. משפחתי ואני מעריכים את זה עד מאוד ונוצרים כל מלה ותמיכה שניתנה ועדיין ניתנת. כצידה לדרך אקח איתי את אותה התמיכה, האהבה, האמונה והרגישות שהענקתם לי". 

זקן הקדימה את ריצוי העונש, שנקבע תחילה ל-1 בספטמבר, משום שהיא מקווה כי בניכוי שליש מעונשה תוכל לבלות את חג הפסח בביתה עם משפחתה. על פי נהלי שב"ס, זקן תהיה זכאית לחופשה לאחר ריצוי רבע מעונשה, כך שייתכן שבחג הסוכות היא תצא לחופשה ראשונה. 

שולה זקן בבית המשפט במאי האחרוןצילום: תומר אפלבאום

זקן הורשעה בקבלת שוחד בגובה 150 אלף שקל, ולקיחת שוחד בגין קבלת מתנות מעד המדינה דכנר, וכן בהלבנת הון. במסגרת הסדר הטיעון עליו חתמה עם המדינה, היא סיפקה לפרקליטות הקלטות שהביאו לפתיחת חקירה חדשה נגד אהוד אולמרט ולבקשה לפתוח את תיק טלנסקי.

אם אכן יחליטו שופטי בית המשפט העליון לקבל את בקשת הפרקליטות להחזיר את התיק לבית המשפט המחוזי בירושלים לצורך שמיעת ראיות חדשות, זקן אמורה להעיד כאסירה במדים. ביום חמישי האחרון קיבלו לידיהם חמשת שופטי בית המשפט העליון את תמלילי שתי ההקלטות שמבקשת הפרקליטות להגיש במסגרת תיק טלנסקי, ולפרסם את החלטתם: האם יש הצדקה לפתוח את המשפט מחדש. 

זקן הורשעה בעבר בשתי פרשיות, אולם תיק הולילנד הוא הראשון שבמסגרתו נגזר עליה עונש מאסר. בפרשת רשות המסים שבמסגרה הורשעה במרמה והפרת אמונים נגזרו עליה ארבעה חודשי עבודות שירות. בפרשת ראשונטורס היא הורשעה בקבלת דבר במרמה והפרת אמונים ונגזרו עליה מאסר על תנאי וקנס בגובה 40 אלף שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ