שולה זקן החלה לרצות את מאסרה

על ראש לשכתו של אולמרט לשעבר נגזרו 11 חודשי מאסר. היא הראשונה מבין מורשעי תיק הולילנד לרצות את עונשה. לבקשתה, הוקדם תאריך כניסתה לכלא

רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל

מלווה בבעלה, בשלושת ילדיה ובחברים קרובים, ראש לשכת ראש הממשלה לשעבר, שולה זקן, התייצבה היום (שלישי) בבית הכלא נווה תרצה לריצוי העונש שנגזר עליה בתיק הולילנד. "ביום כזה אני חושבת על המצב ומקווה שהחיילים יחזרו הביתה בשלום", אמרה זקן לפני שנכנסה אל המתקן, "זה לא פשוט לדבר על תחושות ביום כזה. צריך לשים דברים הפרופורציות. בימים האחרונים עיקר המחשבות שלי היו על החיילים שלנו, ושהמנהיגים שלנו יקבלו את ההחלטות הנכונות".

על זקן נגזרו 11 חודשי מאסר בפועל, אחרי שהורשעה בקבלת שוחד. היא המורשעת הראשונה בתיק הולילנד שמרצה את עונשה. האחרים (מלבד אברהם פיינר שעליו נגזרו עבודות שירות) ערערו על פסק הדין לבית המשפט העליון. 

זקן הקדימה את ריצוי העונש, שנקבע תחילה ל-1 בספטמבר, משום שהיא מקווה כי בניכוי שליש מעונשה תוכל לבלות את חג הפסח בביתה עם משפחתה. על פי נהלי שב"ס, זקן תהיה זכאית לחופשה לאחר ריצוי רבע מעונשה, כך שייתכן שבחג הסוכות היא תצא לחופשה ראשונה. 

זקן בכניסה לכלא נווה תרצה, היוםצילום: ניר קידר

זקן הוסיפה לסיום: "ניפגש שוב בעוד זמן קצר. כמו שאמרתי ביום גזר הדין, עוד יבוא יום ויהיה לי מה להגיד. זה לא הזמן". לא ברור אם כוונתה לכך שייתכן שתיקרא בקרוב לעלות על דוכן העדים במסגרת תיק טלנסקי, או כוונתה לחופשה הראשונה שתורשה לצאת אליה בחודש אוקטובר. 

מקורבה של זקן, סאני בנימיני, שליווה את זקן בדיונים בבית המשפט, אמר: "זה יום עצוב אבל גם יום מכונן בשבילה. היא רוצה כבר הרבה זמן להיות מאחורי כל הדברים הקשים האלה שהיא עברה בכל השנים האחרונות. היא אישה של אנשים וחברות, ואני מניח שגם פה היא תעזור, כהרגלה, להרבה נשים. להיכנס לבית כלא זה דבר קשה מאוד ועצוב, אבל היא עשתה זאת כגיבורה". 

מי שהיתה ראש לשכתו של ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, הורשעה בקבלת שוחד בגובה 150 אלף שקל, ולקיחת שוחד בגין קבלת מתנות מעד המדינה שמואל דכנר, וכן בהלבנת הון. במסגרת הסדר הטיעון עליו חתמה עם המדינה, היא סיפקה לפרקליטות הקלטות שהביאו לפתיחת חקירה חדשה נגד אהוד אולמרט ולבקשה לפתוח את תיק טלנסקי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ