הופסקה הבדיקה בעניין ההסכם בין מאיר שטרית לעוזרת הבית

היועץ המשפטי וינשטיין קיבל את עמדת הפרקליטות והמשטרה, לאחר שהתברר כי העובדת סירבה לשתף פעולה עם בדיקת השוטרים

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל
רויטל חובל

היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, הודיע אתמול כי הסתיימה הבדיקה בעניינו של חבר הכנסת מאיר שטרית (התנועה) בעקבות הדיווחים על ההסכם בינו לבין עוזרת הבית שעבדה במעונו. בהחלטתו לסיים את הבדיקה אימץ וינשטיין את עמדת פרקליט המדינה ואת עמדת ראש אגף החקירות במשטרה, וזאת לאחר שהתברר כי העובדת שעבדה בביתו של שטרית סירבה לשתף פעולה עם בדיקת המשטרה.

בחודש שעבר פרסם ערוץ 10 כי בין שטרית, שהיה באותה עת מועמד לנשיאות, לבין העוזרת שעבדה בביתו של שטרית מעט יותר משנה, נחתם הסכם לפיו שולמו לה פיצויים בגובה 270 אלף שקל. ביום שבו הפסיד שטרית לרובי ריבלין במירוץ לנשיאות המדינה, פורסם כי הפיצוי שולם לאחר שהעוזרת איימה לתבוע אותו על הטרדה מינית. עוד פורסם כי מידע אודות ההסכם התקבל במשטרה כבר לפני כשנה וחצי, אך זו לא פתחה בחקירה.

בעקבות הפרסומים, הבהיר ראש אגף החקירות, ניצב מני יצחקי, ליועץ המשפטי לממשלה כי בעבר אכן בדקה המשטרה מידע שעסק בהסכם בין שטרית לבין אישה שעבדה בביתו, וכי המשטרה פנתה אז לעובדת וביקשה ממנה למסור מידע, אך זו סירבה לשתף עמה פעולה. על רקע פרסומים על הקלטות של שיחות בין העובדת לשטרית, ביקש היועץ המשפטי לממשלה מהמשטרה לפנות לעובדת פעם נוספת ולבחון אם תסכים לשתף פעולה. המשטרה פנתה פעם נוספת לעובדת, אך זו הבהירה כי אינה מעוניינת לשתף פעולה, להעביר חומרים כלשהם או להגיש תלונה במשטרה.

ח"כ שטרית בישיבת סיעת התנועהצילום: אמיל סלמן

ניצב יצחקי הסביר לווינשטיין כי בעקבות סירוב העובדת ובהיעדר פעולות נוספות שהמשטרה יכולה לבצע, הוא ממליץ לגנוז את התיק. לעמדה זו הצטרף גם פרקליט המדינה, שי ניצן, ולבסוף החליט וינשטיין על סיום הבדיקה בעניין.

על פי הפרסום בערוץ 10, בחוזה עליו חתמו שטרית והעובדת נקבע כי לאחר התשלום, העוזרת לא תוכל לתבוע בעתיד את בני הזוג שטרית. הצדדים שחתמו על החוזה התחייבו לשמירת סודיות. עוד נקבע כי אם מי מהצדדים יפר את החוזה, יהיה עליו לשלם 250 אלף שקלים לצד השני.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ