ניר חסון
ניר חסון

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים נגד שלושה קטינים שמואשמים שתקפו ערבים, כנקמה על רצח שלושת הנערים בגדה.

על פי כתב האישום, לאחר פרסום מציאת גופותיהם של גיל-עד שער, נפתלי פרנקל ואייל יפרח, החליטו השלושה לנקום בערבים. לפני כשבועיים, הם ניגשו לפועל ערבי בשכונת גילה בירושלים, אחד מהם פתח איתו בשיחה כדי לוודא שהוא ערבי ולאחר מכן הם החלו להכות אותו באמצעות מקלות ובעיטות. עוברת אורח שהחלה לצעוק עליהם הבריחה אותם מהמקום.

שניים מהנאשמים מואשמים גם בתקיפת פלסטיני בתחנת אוטובוס באמצעות אבן. במקרה הזה הם אף תיעדו את המעשה בטלפון הסלולרי של אחד מהם.

מעצר צעירים בהפגנה נגד ערבים ברחוב יפו בירושלים, בתחילת החודשצילום: אוליבייה פיטוסי

בכתב האישום תואר האירוע: "הנפגע נעמד מול שניים מהנאשמים ואמר כי יתקשר למשטרה. נאשם אחד דרש מהנפגע שיוריד את ראשו ויאפשר לו להכותו ואם לא יעשה כן, יכה בו עם האבן בראשו. הנפגע השיב לנאשמים "מה עשיתי" ונאשם אחד נצמד עם ראשו לראשו של הנפגע והשיב "אני אזיין אותך" (...) באותה העת נכנס לתחנה אוטובוס. אחד הנאשמים הבחין בכך והיכה את הנפגע באמצעות ידו השמאלית כשהוא מחזיק בסנטרו של הנפגע ודוחף את ראשו לאחור. מיד לאחר מכן, הכה את הנפגע פעמיים בראשו באמצעות ידו השמאלית ותפס את ידו של הנפגע כשניסה להתגונן. הנפגע הלך לכיוון האוטובוס והנאשם שב ואיים עליו כי יכה בו בראשו באמצעות האבן. הנפגע עלה לאוטובוס והנאשם זרק לעברו את האבן שהחזיק בידו כל אותה העת".

את כתב האישום הגיש עו"ד יובל קידר לבית המשפט המחוזי לנוער בירושלים. השלושה מואשמים בתקיפה בנסיבות מחמירות ממניע גזעני. 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ