בית משפט העליון קבע כי מורשעי הולילנד לא ייכנסו לכלא באחד בספטמבר

כליאתם של המורשעים תידחה עד להכרעה בבקשות לעיכוב ביצוע. רה"מ לשעבר אולמרט, שנגזרו עליו שש שנות מאסר, יגיש מחר את ערעורו על פסיקת המחוזי

אפרת נוימן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אפרת נוימן

נשיא בית המשפט העליון, אשר גרוניס, קבע היום כי כניסתם של מורשעי הולילנד לכלא ב-1 בספטמבר תדחה עד להכרעה בבקשות לעיכוב ביצוע, בעקבות הדיון שצפוי להיערך בחודש ספטמבר הקרוב. עיכוב הביצוע ניתן בהסכמת המדינה.

במאי גזר השופט דוד רוזן מבית המשפט המחוזי בתל אביב שש שנות מאסר וקנס של מיליון שקל על ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, שהורשע בקבלת שוחד. על הלל צ'רני, שהרשע במתן שוחד ובהלבנת הון, נגזרו שלוש וחצי שנות מאסר, קנס של מיליון שקלים וחילוט בסך מיליון שקלים; על אביגדור קלנר, שהורשע במתן שוחד והלבנת הון, נגזרו שלוש שנות מאסר, קנס של מיליון שקלים וחילוט בסך 500 אלף שקלים; על מאיר רבין, שהורשע בקבלת שוחד, נגזרו חמש שנות מאסר; ועל דני דנקנר, שהורשע במתן שוחד והלבנת הון, נגזרו שלוש שנות מאסר וקנס של חצי מיליון שקלים.

כמו כן, על מהנדס העיר ירושלים לשעבר אורי שטרית, שהורשע בקבלת שוחד, נגזרו שבע שנות מאסר ועל אלי שמחיוף, שהיה סגן ראש העיר ירושלים והורשע בקבלת שוחד והלבנת הון, נגזרו שלוש וחצי שנות מאסר, קנס של 300 אלף שקלים וחילוט בסף 165 אלף שקלים. ביוני נגזרו על ראש העיר ירושלים לשעבר, אורי לופוליאנסקי שהורשע בקבלת שוחד, שש שנות מאסר. שולה זקן, שחתמה על הסדר טיעון עם המדינה, כבר החלה לרצות עונש מאסר של 11 חודשים. 

מי שהגיש ערעור עד כה הם קלנר, צ'רני ושטרית כשהמדינה הגישה ערעור על גזר הדין של צ'רני וקלנר. אולמרט ביקש וקיבל דחייה עד 30 ביולי על מנת שהסנגורית החדשה שלו, נוית נגב, תוכל ללמוד את התיק – כך שהוא יגיש את ערעורו מחר. דנקנר ביקש דחייה עד אמצע אוגוסט כדי לצרף את יעקב וינרוט לצוות ההגנה שלו. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ