אולמרט הגיש ערעור לעליון על הרשעתו בפרשת הולילנד

ראש הממשלה לשעבר הורשע במארס האחרון בקבלת שוחד ונגזרו עליו שש שנות מאסר וקנס בסך מיליון שקלים. הערעור מתייחס גם להרשעה וגם לגזר הדין

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל
רויטל חובל

ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט הגיש היום (רביעי) ערעור לבית המשפט העליון על הכרעת הדין בתיק הולילנד. ראש הממשלה לשעבר הורשע במארס האחרון בשתי עבירות של קבלת שוחד מעד המדינה שמואל דכנר באמצעות ראש לשכתו שולה זקן ואחיו יוסי. הערעור מתייחס גם להרשעה וגם לגזר הדין.

במסגרת הערעור טוענות הסנגוריות של אולמרט, איריס ניב סבאג ונוית נגב, כי שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, דוד רוזן, התבסס על עדותו של עד המדינה לצורך הרשעתו של אולמרט, על אף שלא נחקר נגדית, ועל אף שרוזן ציין כי לא יוכל להסתמך עליו. בהקשר זה נטען כי העדות היחידה לכך שאולמרט ביקש מעד המדינה להעביר לאחיו יוסי 500 אלף שקל היא עדותו של עד המדינה.

אולמרט הורשע במארס האחרון בקבלת שוחד בפרשת הולילנד. השופט רוזן גזר עליו עונש של שש שנות מאסר וקנס של מיליון שקלים. ראש הממשלה לשעבר ביקש וקיבל דחייה בתאריך האחרון להגשת הערעור על עונשו עד היום, כדי שהסנגורית החדשה שלו, נוית נגב, תוכל ללמוד את התיק. 

אולמרט בבית המשפט העליון בירושלים, בחודש שעבר צילום: עמית שאבי

בהתייחס לעבירות בהן הורשע אולמרט אמר השופט רוזן לפני הקראת גזר הדין במאי כי "אולמרט שימש כראש ממשלת ישראל. מתפקיד רם ונכבד זה, שאין חשוב ומרכזי ממנו, הגיע למעמד של מי שהורשע בפלילים ובעבירות בזויות וחמורות מאין כמותן... נוטל שוחד הוא בבחינת בוגד, איש הבוגד באמון שניתן בו, אמון שבלעדיו לא יכון, יקום ויהיה שירות ציבורי מתוקן".

רוזן הוסיף כי "חשוב לציין את מערכת הקשרים המושחתת בין אהוד אולמרט לעד המדינה דכנר. עד המדינה סייע באופן משמעותי למערכות הבחירות של נאשם 8 (אולמרט). אולמרט ניצל את תפקידו הרם לקידום עניינו במסגרת תפקידו כמשרת ציבור וקיבל סכומי עתק. אולמרט פנה ל'אוצרות הפלא' שעמדו לרשותו וניצל את תפקידו לגריפת כספים מיזם שנזקק לעזרתו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ