דגימת דנ"א שנלקחה מחשוד הובילה לפענוח רצח ואונס מ-2009

אברהם מאיר טלה נעצר בסוף יולי בחשד לתקיפה. דגימת דנ"א וטביעות אצבעות שנלקחו ממנו בתחנת המשטרה קישרו בינו לבין רצח קשיש ואונס אשתו לפני 5 שנים

אלי אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים35
אלי אשכנזי

משטרת ישראל הודיעה כי פענחה מקרה שאירע בעפולה לפני 5 שנים, ובו גבר נרצח ואשתו נאנסה. לדברי המשטרה, לפני כשבועיים עצרו חשוד במעשים.

החשוד, אברהם מאיר טלה, תושב נתניה בן 27, נעצר ב-22 ביולי על ידי שוטרי מרחב ירקון בחשד לתקיפה. לאחר שנערכו לו מספר בדיקות, שכללו בדיקות טביעות אצבע ודגימת דנ"א נמצאה, לדברי המשטרה, התאמה בינו לבין דגימת הדנ"א של חשוד שפרץ לדירת בני הזוג בעפולה במארס 2009.

עם קבלת הממצאים נעצר טלה על ידי משטרת עפולה. מהמשטרה נמסר כי הוא הובא לחקירה והכחיש את המיוחס לו. היום אמורה פרקליטות מחוז צפון להגיש נגדו כתב אישום בבית המשפט המחוזי.

המקרה אירע ב-11 במארס 2009. בשעה 7:30 בבוקר פרץ צעיר לדירת בני הזוג, אשה בת 75 ובעלה, בן 78, בעפולה. הפורץ הכה את השניים, אנס את האשה, ולאחר מכן גנב את ארנקיהם של בני הזוג ונמלט מהמקום. בני הזוג הובהלו לבית חולים "העמק" בעפולה, אולם כעבור יומיים מת הגבר מפצעיו.

בתם של בני הזוג סיפרה אז ל"הארץ" על השתלשלות האירוע. "אמא היתה במטבח והסתובבה לאחור ואז ראתה את הפורץ עומד מאחוריה. הוא התחיל להרביץ לה והיא צרחה, אבל השכנים לא שמעו". לדבריה, אביה - ניצול שואה שחלה בסרטן והיה מרותק למיטתו רוב שעות היום - "יצא מחדר השינה ואז הפושע הרביץ לו והתייחס אליו כמו לסמרטוט".

בכוחותיה האחרונים צלצלה האם לבתה שמיהרה למקום והזעיקה משטרה ומד"א. צוות של מד"א פינה את הזוג לבית חולים "העמק". אחרי טיפול ראשוני אושפזו השניים במחלקה הכירוגית בבית החולים כשהם סובלים מחבלות בפנים, בגב, בידיים וברגליים, וכעבור יומיים הידרדר מצבו של האב והוא מת.

בתם של השניים הוסיפה באותו ראיון כי היא מקווה שהאדם שפגע בהוריה ייעצר. "אני לא שופטת. בית המשפט יחליט איזה עונש מגיע לאדם שפל כזה. אני רק יודעת בעקבות המקרה הזה שכדאי שכל אזרח במדינה יתחיל לחשוש לשלומו. זה יכול להגיע לכל אחד, בלי שום הבדל".

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ