כתב אישום נגד תושב ירושלים: סייע להסתיר את מפקד חוטפי שלושת הנערים

וואיל כראמה, תושב מזרח העיר, מואשם ב"מתן מקלט" לבן דודו חוסאם קוואסמה. הפרקליטות: היה מודע לכך שהוא מסתיר פעיל חמאס מבוקש

ניר חסון
ניר חסון
ניר חסון
ניר חסון

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה היום (שלישי) לבית המשפט השלום בעיר כתב אישום נגד וואיל כראמה, תושב מזרח ירושלים, שמואשם בכך שסייע להסתיר את בן דודו, , החשוד שפיקד על חוליית חמאס שחטפה ורצחה את שלושת הנערים, נפתלי פרנקל, אייל יפרח וגיל-עד שער. כראמה מואשם בשיבוש הליכי משפט ובעבירה של "מתן מקלט".

ימים ספורים לאחר מציאת גופות שלושת הנערים, בתחילת יולי, הגיע קוואסמה לביתו של כראמה בשכונת ענתא החדשה שבמזרח ירושלים. קוואסמה נתפס בבית של בן דודו בענתא על ידי כוחות הביטחון ב-11 ליולי, כחודש לאחר החטיפה והרצח. לטענת הפרקליטות הנאשם היה מודע לכך שהוא מסתיר פעיל חמאס המבוקש על ידי כוחות הביטחון.

אייל יפרח, גיל-עד שער ונפתלי פרנקל

"חוסאם, שכרגיל עוטה זקן, הגיע לבית הנאשם (כראמה) כשראשו וזקנו מגולחים. הוא ביקש ללון אצל הנאשם לנוכח מעצרים שנערכו באותה עת בעיר מגוריו, חברון, והחשש כי יעצר. הנאשם נעתר לבקשתו", נכתב בכתב האישום. את כתב האישום הגישה עו"ד שני טביב מפרקליטות מחוז ירושלים. 

חוסאם קוואסמה חשוד בכך שסייע בארגון החוליה,  באמצעות אחיו ואף הסתיר את הגופות בשטח השייך לו. חודשיים וחצי לאחר החטיפה, צה"ל והשב"כ את , חברי החוליה החשודים בביצוע החטיפה והרצח. לכידתם מוגדרת "יעד ראשון" של פיקוד מרכז, הן בשל הרצון להביאם לדין והן בשל החשש שיבצעו בזמן הקרוב פיגוע נוסף.

החשודים בחטיפת הנערים מרואן קוואסמה ועמאר אבו עיישה

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ