פרשת טלנסקי נפתחה הבוקר מחדש: זקן תעיד נגד אולמרט ב-3 בנובמבר

הדיון התמקד בבקשת סנגורי רה"מ לשעבר לקבל עוד חומר חקירה, הכולל את כל ההקלטות שסיפקה זקן לפרקליטות. אולמרט עצמו קיבל פטור מהתייצבות לדיון

רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל

פרשת טלנסקי נפתחה הבוקר (שלישי) מחדש בבית המשפט המחוזי בירושלים. הדיון התמקד בבקשת צוות ההגנה של אהוד אולמרט לקבל עוד חומר חקירה, הכולל בין היתר את כל ההקלטות שסיפקה שולה זקן לפרקליטות, ולא רק את החלקים מתוך שתי ההקלטות שאישר בית המשפט העליון להגיש כראיות נוספות. השיחות בין זקן לראש הממשלה לשעבר אולמרט, ובין זקן לסנגורו של אולמרט נבות תל צור, הועברו להגנה.

לדברי התובע בתיק, עו"ד אורי קורב, מדובר ב–30 הקלטות, שהוקלטו במכשיר האייפון של זקן ובמכשיר דיסק און־קי שמקליט. מתוכן, עשר הקלטות לא תומללו והוגדרו על ידי הפרקליטות כלא־רלוונטיות ופוגעות בפרטיותה של זקן. בין הצדדים הוסכם כי אותן עשר הקלטות יוגשו מחר לבית המשפט, שיבחן את הרלוונטיות שלהן לתיק. עוד אמר קורב כי על חלק מהקטעים הוצאה תעודת חיסיון, בשל חשש לפגיעה בביטחון המדינה. עוד דורשת ההגנה הקלטה של שיחת הכנה של זקן עם עורך דינה בתיק הולילנד, עפר ברטל, ערב עדותה בתיק הולילנד.

הסנגורים של אולמרט, בראשות עו"ד איל רוזובסקי, ביקשו לקבל את המכשירים שבהם בוצעו ההקלטות, כדי לבדוק את האותנטיות של ההקלטות. הפרקליטות העבירה להגנה חוות דעת שמאשרת את האותנטיות, אבל ההגנה עומדת על דרישתה לבדוק את המכשירים בידי מומחית מטעמה. התובע קורב הגיב לכך והזכיר "שאולמרט נחקר על ההקלטות במשטרה ולא זכור לי שהוא אמר שלא הוא ולא היא אמרו את מה שנשמע".

עו"ד זהר בדיון המחודש בפרשת טלנסקי, הבוקר בבית המשפט בירושלים צילום: גיל יוחנן

ההגנה ביקשה לקבל גם את הסכם עדת־המדינה שנחתם עם זקן. התובע קורב טען כי לא נחתם עמה מסמך כזה, "אף שאין מחלוקת שהיא כזאת".

על ההקלטות שיוגשו לבית המשפט הוטל צו איסור פרסום, כנראה עד לעדותה של זקן. הרכב השופטים קבע כי זקן, המרצה כיום את העונש שנגזר עליה בתיק הולילנד בכלא נווה תרצה, תעלה על דוכן העדים ב–3 בנובמבר. הפרקליטות העריכה כי עדותה על ידה תיארך יום אחד, ואילו ההגנה העריכה שיידרשו לה שלושה עד ארבעה מועדים.

אולמרט קיבל פטור מהתייצבות לדיון היום. בדיון ייצג אותו עורך דין איל רוזובסקי, שמחליף בייצוג את נבות תל צור, שייצג בעבר את אולמרט בפרשת טלנסקי וחשוד כיום בשיבוש הליכי משפט והדחת עדה. סנגור נוסף של אולמרט, רועי בלכר, גם העיד במשטרה במסגרת הפרשה.

עו"ד אלי זהר, שייצג אף הוא את אולמרט בהליך הראשון של פרשת טלנסקי, נכח היום בדיון ואמר כי "מדובר בהליך בלתי רגיל בעליל, שאין לו אח ורע. מצאנו שחברנו נבות תל צור וגם רועי בלכר וגם שמי אוזכרו בקלטות האלו. מחשש לגלות איזשהו מעורבות פרסונלית ביקשנו מעו"ד איל רוזובסקי להצטרף לצוות", אמר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ